تکنولوژی

Google Pixel 8 به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل بیشتری با طول عمر بیشتر نسبت به سامسونگ دریافت می‌کند

در حالی که پیکسل 6 سه سال به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم عامل اندروید و دو سال دیگر برای وصله‌های امنیتی را به همراه داشت، اما هنوز به عمر طولانی آیفون نزدیک نیست. گوگل امیدوار است با به‌روزرسانی‌های بیشتر سیستم‌عامل، آن را در پیکسل 8 و 8 پرو تغییر دهد.

با نگاهی به چشم انداز اندروید موبایل، سه سال به روزرسانی سیستم عامل – که در گوشی های پیکسل مجهز به کوالکام از سال 2017 تا 2021 نیز وجود داشت – کمتر از وعده چهار ساله سامسونگ است که سال گذشته با Galaxy S21، S22، Flip 3 آغاز شد. و Fold 3 و از طریق دستگاه‌های منتشر شده در سال جاری، از جمله برخی از نسخه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر این شرکت، ادامه یافت.

Google Pixel 8

سایر دستگاه‌های مجهز به اندروید مانند Nvidia Shield تا 8 سال به‌روزرسانی می‌شوند، زیرا انویدیا به طور کامل تراشه‌های Tegra X1 و X1+ را کنترل می‌کند. گوگل با Tensor در این مسیر حرکت می کند، اگرچه سه نسل اول Tensor به شدت بر پایه Samsung Exynos هستند.

گوگل از «به‌روزرسانی‌های 5 ساله پیکسل» در دستگاه‌های مجهز به Tensor استفاده می‌کند، زیرا پس از اندروید 13، 14 و 15 (به عنوان مثال)، پیکسل 6 دو سال دیگر (24 وصله‌های امنیتی ماهانه) دریافت خواهد کرد که به شما امکان می‌دهد راحت آن را نگه دارید. با استفاده از تلفن خود، هرچند بدون به روز رسانی سیستم عامل عمده در طی دو سال گذشته. البته بسیاری از ویژگی‌های جدید در اندروید از طریق به‌روزرسانی‌های برنامه‌ها و سرویس‌های Google Play ارائه می‌شوند، بنابراین گوشی شما خیلی عقب نخواهد ماند.

سپس اپل قرار دارد، با آیفون XS که در سپتامبر 2018 با iOS 12 عرضه شد که پاییز امسال iOS 17 را دریافت خواهد کرد. آیفون 6 اس (و 7) از سال 2015 هنوز در iOS 15 نسخه های امنیتی را دریافت می کند و در حال حاضر تنها 8 سال از به روز رسانی آن کم است.

داستان به‌روزرسانی اندروید در مقایسه با آیفون یک ضربه آسان بوده است و گوگل در تلاش است تا با پیکسل 8 و 8 پرو این مشکل را برطرف کند. ما می شنویم که گوگل قصد دارد به صورت رقابتی چند سال به روز رسانی سیستم عامل سری پیکسل 8 و احتمالاً دستگاه های آینده را افزایش دهد.

طبق آنچه می شنویم، وعده به روز رسانی پیکسل 8 باید از سیاست فعلی سامسونگ در مورد پرچمداران پیشی گرفته و به طور معناداری با آیفون مطابقت داشته باشد. البته شیطان در جزئیات است، مخصوصاً در آن سالهای بعد. به عنوان مثال، خط گلکسی در گذشته رویکردی سه ماهه را به سمت پایان در پیش گرفته است. حتی تنها پنج سال به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل Pixel برای پیکسل کافی است و به تلفن Google اجازه می‌دهد در صدر اکوسیستم قرار گیرد و هر چیزی فراتر از آن دقیقاً به رکورد آیفون برسد.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا