سبک زندگی

شخصیت کاریزماتیک چیست؟ ویژگی افراد کاریزماتیک چیست؟

آیا می‌ دانید منظور از شخصیت کاریزماتیک چگونه شخصیتی است؟ و آیا می‌ دانید چه کسی  این کلمه را برای اولین بار بیان کرده است؟

در این مقاله از کارمادیو با ما همراه باشید تا به دو سوال فوق جواب داده و نیز ویژگی‌ های افراد کاریزماتیک و ترفند هایی برای کاریزماتیک شدن را به شما آموزش دهیم.

منظور از شخصیت کاریزماتیک یعنی چه؟

شخصیت کاریزما را کسی می‌ گویند که می‌ تواند روی جنبه‌ های مختلف عاطفی و احساسی دیگر افراد تاثیر بگذارد و آنها را شیفته خود کند و تبدیل به یک الگوی رفتاری مهم در زندگی آنان گردد.

برای اولین بار یک جامعه شناسی به نام مارکس وبر تاریخ دان، حقوقدان و استاد سیاست واژه کاریزماتیک را وارد اصطلاحات جامعه شناسی نمود و معتقد بود زمانی که یک جامعه دچار بحران می‌ شود و کسی بیاید و در سمت و سوی احساسات و عواطف مردم صحبت کند می تواند جنبشی را تشکیل دهد و مردم را پیرو خود کند که در این صورت او را رهبری کاریزماتیک می‌ گوید.

ویژگی افراد کاریزماتیک چیست؟

ویژگی افراد کاریزماتیک چیست؟

افراد کاریزماتیک مانند کسانی که موفقیت زیادی در زندگی خود داشته‌ اند توانسته‌اند، دیگران را تحت تاثیر قرار دهند دارای ویژگی‌ های  زیر هستند.

۱. دارای آگاهی  و درک بالایی هستند

کسانی که دارای آگهی بالایی اند، مانند زنان کاریزماتیک، به موضوعات مختلف اشراف خاصی دارند احساس و احساسات و عواطف دیگران را به خوبی درک می‌ کنند این افراد با دیگران احساس همدلی و همدرد می‌ کنند.

۲. افراد کاریزماتیک می‌ توانند با زبان بدن خود مطالب را بیان کنند

هنگام که ما برای اولین بار با کسی آشنا می‌ شویم و یا شروع به یک سخنرانی برای جمع می‌ کنیم آنها با کمک حرکات دست، نحوه نشستن و حالات چهره سعی در شناخت شخصیت ما می‌ کنند.

کسانی نیز که شخصیتی کاریزماتیک دارند برای بیان مطالب و مقصود خود از زبان بدن استفاده می‌ کنند و بدین گونه با کمک آن روی دیگران تاثیر می‌ گذارند و ارتباطات خود را قوی می‌ کنند.

۳. افراد کاریزماتیک حرمت نفس (عزت نفس) بالایی دارند

داشتن عزت نفس یا همان حرمت نفس از دیگر ویژگی‌ های افراد کاریزماتیک است آنها ابتدا خود را باور کرده‌اند و بعد توانسته‌اند و می‌ توانند که اطمینان به خود را به دیگران منتقل کنند و این خود آنها هستند که ابتدا توانایی‌ هایشان را باور کرده‌اند

۱۱ ترفند که می‌ توانید با کمک آنها شخصیتی کاریزماتیک شوید

۱۱ ترفند که می‌ توانید با کمک آنها شخصیتی کاریزماتیک شوید

۱. آرایش ملایم و زیبایی داشته باشید

کاریزماتیک می‌ تواند با کمک چهره نیز ایجاد شود به عنوان مثال آنگلا مرکل با آرایش زیبا و ملایمش یکی از شخصیت‌ های کاریزماتیک است. بنابراین هم مردان و هم زنان می‌ توانند با داشتن آرایشی سبک  که خیلی توجه برانگیز نباشد و داشتن شخصیتی آگاه و با عزت نفس بالا به شخصیتی کاریزما تبدیل شوند.

۲. از اکسسوری‌های زیبا و شیک استفاده کنید

از دیگر روش‌ های تبدیل شدن به شخصیتی کاریزماتیک استفاده از زیورآلات اکسسوری‌ های زیبا و شیک است. همچنین استفاده از ساعت مچی شما را شخصی دقیق در نگاه دیگران نشان می‌ دهد.

۳. شیک باشید و شیک بپوشید

تمیز و مرتب بودن از دیگر کارهایی است که می‌ توانید با انجام آنها به شخصیتی کاریزماتیک تبدیل شوید بنابراین به خاطر داشته باشید که در تعاملات خود همواره شیک باشید زیرا دیگران قبل از هر چیزی ظاهر شما را می‌ بینند بنابراین سعی کنید همواره لباس‌ های شیک بر تن کنید اما این بدان معنا نیست که با مدل روز پیش بروید.

۴. اندام خود را متناسب کنید

تناسب اندام نقش زیادی بر جذابیت افراد دارد می تواند از ویژگی‌ های شخصیت کاریزماتیک باشد بنابراین به سلامت بدن خود و تناسب آن اهمیت بیشتری دهید.

۵. به کفش خود توجه کنید

داشتن کفش تمیز و براق از دیگر مواردی است که نظر دیگران را جلب می‌ کند. بنابراین سعی کنید از  کفش‌ های مرتب و شیک استفاده کنید و در ارتباط با خانم‌ ها بهتر است ز کفش‌ ها هنگام راه رفتن می‌ شود.

۶. از عطر های ملایم و خنک استفاده کنید

از آنجایی که بو نقش زیادی روی افراد دارد بنابراین سعی کنید همواره از عطر به خصوص عطرهای ملی و خنک استفاده کنید و به این دلیل که افراد حافظه بویایی دارند با این کار می‌ توانید امضای خود را روی ذهن آن ها حک کنید.

۷. متناسب با سن و موقعیت لباس بپوشید

کسانی که دارای شخصیت کاریزما هستند به پوشش خود متناسب با سن و موقعیت اهمیت زیادی می‌ دهند. همچنین بدانید بهترین گزینه برای بانوان کت و دامن و برای آقایان کت و شلوار است.

۸. روی فن بیان خود کار کنید

نقش کلمات در کاریزما شدن نیز بسیار موثر است و جملات کاریزماتیک از جمله کلید موفقیت داشته باشید اما نیاز به اصطلاحات پیچیده نیست بلکه مهم نحوه صحبت کردن ما است.

۹. از اطلاعات تازه و به روز بهره‌مند شوید

اینکه شما شخصی باسواد در نزد دیگران به نظر بیایید در کاریزما شدن شما بسیار مهم است بنابراین سعی کنید حداقل ۴۵ دقیقه در روز کتاب مطالعه کنید و در هفته سه فیلم خوب ببیند چرا که این کارها اعات زیادی وارد ذهن شما کرده و به هنگام و در موقعیت‌ های مختلف می‌ توانید از آنها استفاده کنید‌.

۱۰. قدرت جهت دادن به دیگران را در خود تقویت کنید

برای این منظور ما باید ویژگی‌ های خاصی را در خود پرورش دهیم تا بتوانیم از احساسات و عواطف دیگر افراد مطلع شده و آنان را درک کنیم، فن بیان خوبی داشته باشیم، اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم و عواملی از این قبیل را در خود تقویت کنیم تا به رفتار دیگران به سمت خود جهت دهیم.

۱۱. تواضع داشته باشید

منظور این است که با دیگران با غروری سهمی رفتار نکنید و در عین حال فردی رسمی باشید اما به حریم خصوصی آنها وارد نشوید.

جمع‌بندی

کاریزماتیک شدن آرزوی بسیاری از ما است بنابراین ما در این مقاله در ارتباط با شخصیت کاریزماتیک و ویژگی‌ های او صحبت کردیم و در پایان نیز چند ترفند برای کاریزماتیک شدن را به شما معرفی نمودیم. حال پیشنهاد می‌ کنیم با مطالعه مقاله ۹ نشانه که به شما می گوید هوش هیجانی بالایی دارید ویژگی‌های افراد با داشتن هوش هیجانی بالا را بشناسید.

 

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا