خواندنی

7 ترفند از بین بردن پشه و حشرات موزی در منزل

حشرات موذی مانند مگس موجوداتی هستند که وجود آنها در خانه همواره موجب بروز ناراحتی‌ ها و بیماری‌هایی برای ما انسان‌ ها می‌ شود و بنابراین همیشه در پی روش‌ هایی هستیم تا آنها را از محل خانه و فعالیت خود دور کنیم بنابراین در این مطلب از کارمادیو تصمیم داریم 7 روش خانگی برای رهایی از شر این موجودات موذی را به شما آموزش دهیم.

7 مورد از بهترین روش‌های رهایی از شر حشرات موذی

در زیر به معرفی چند روش برای رهایی از شر حشرات را به شما معرفی می‌ کنیم.

استفاده از جاروبرقی

از جمله روش‌ های آسان برای رهایی از شر حشرات خانگی مانند مورچه استفاده از جاروبرقی است که با استفاده از آن می توانید این موجودات را جمع کرده و کیسه جاروبرقی را به بیرون از خانه و در حیاط تخلیه کرده و از شر این موجودات در اتاق‌های خواب و محیط داخلی خانه رهایی یابید.

استفاده از سرکه سفید به عنوان یک روش خانگی

استفاده از سرکه سفید به عنوان یک روش خانگی

استفاده از سرکه سفید یکی از مناسب‌ ترین روش‌ ها برای مبارزه با حشرات موذی است و برای این کار لازم است که مقداری سرکه سفید را در یک ظرف اسپری کرده و آن را به مناطقی که این حشرات در آن قرار دارند اسپری کنید.

استفاده از مواد حشره کش

استفاده از حشره کش‌ ها یکی از روش‌ ها استفاده برای رهایی از شر حشرات خانگی در قسمت‌های باز خانه مانند حیات و حمام و دستشویی است به عنوان مثال شما می‌ توانید برای از بین بردن سوسک‌ های موجود در دستشویی از حشره کش‌ های مخصوص و سم‌ها استفاده کنید.

استفاده از آب و مایع ظرفشویی

اسپری کردن ترکیبی از آب و مایع ظرفشویی در قسمت هایی از خانه مانند پشت پنجره که به دلیل وجود نور محل تجمع حشرات است یکی از روش‌ های بیرون کردن و از بین بردن حشرات مختلف مانند پشه و سوسک از درون خانه است.

استفاده از حشره کش‌ های دستی و برقی

استفاده از حشره کش‌ های دستی و برقی

برای از بین بردن بسیاری از حشرات خانگی می‌ توانید از انواع حشره کش‌ های برقی و دستی سود ببرید. به عنوان مثال حشره کش‌ های برقی که با استفاده از الکتریسیته حشراتی را در سریع‌ ترین زمان ممکن از بین می‌ برند یکی از بهترین روش‌ های مقابله با این موجودات است همچنین می‌ توانید از حشره کش‌ های دستی برای از بین بردن پشه‌ها استفاده کنید.

استفاده از دستگاه ‌های دفع حشرات

دستگاه‌ هایی تحت عنوان دستگاه‌ های دفع حشرات که به صورت برقی و با استفاده از امواجی مانند اینفراسونیک‌ ها کار می‌ کنند بر روی سیستم شنوایی و عصبی بسیاری از حشرات تاثیر مستقیم می‌ گذارد و آنها را از محیط خانه دور می‌ کند.

پوشاندن سوراخ‌ ها و منافذ باز

پوشاندن درس‌های باز و قسمت‌هایی از دیوار که فرو ریخته است از روش‌ های ساده برای رهایی از شر حشرات و موجودات خانگی مانند سوسک موش و غیره است بنابراین سعی کنید تمام کانال‌ های ورودی به خانه برای این موجودات را بسته نگه دارید.

7 ترفند از بین بردن پشه و حشرات موزی در منزل

روش ‌های مختلف برای رهایی از شر حشرات مختلف

از آنجایی که حشرات و موجودات بسیار موذی ممکن است به خانه ما ورود کنند در زیر روش‌ های مقابله با چند مورد است آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

روش‌ های مقابله با پشه

پشه‌ها موجودات موذی هستند که هجوم آنها به خانه مشکلات بسیاری برای افراد خانه از جمله مشکلات مربوط به خواب را ایجاد می‌کند.

برای مقابله با پشه‌ ها در شب و در خانه می‌ توانید حدود ۲۵ قطره روغن زیتون و یک چهارم فنجان سرکه سیب را ترکیب کرده و این محلول را بر روی پوست بدن یا لباس‌های خود اسپری کنید تا از شما دور شوند همچنین از آنجایی که پشه‌ها از بوی پرتقال فراری هستند می توانید پوست و پره‌های آن را در اتاق خواب خود قبل از خواب قرار دهید تا از نیش آنها در امان بمانید.

مبارزه با کک

کک از دیگر موجوداتی است که ممکن است آن را در خانه خود ببینید و از آنجایی که احتمال دارد ما را نیش بزند و باعث بیماری‌هایی در انسان شود برای روش‌های مقابله‌ای زیر وجود دارد.

استفاده از مایع ظرفشویی با ترکیب آب گرم در یک کاسه یا بشقاب یکی از روش‌ های مبارزه با کک خانگی است تا بدین وسیله آنها را در دام بیندازید. بهترین زمان استفاده از این روش شب‌ها است زیرا کک‌ ها معمولاً در شب فعالیت می‌ کنند.

روش دیگری که برای مبارزه با کک‌ های خانگی وجود دارد استفاده از سرکه،آب،عرق نارون و آبلیمو می‌ باشد که در که این ۴ مایع را باهم ترکیب کرده و در تمام نقاط خانه اسپری می‌ کنیم ولی آنچه که حائز اهمیت است اندازه این مایع‌ ها است که باید ۴ لیتر سرکه را با دو لیتر آب نیم لیتر آبلیمو و ۲۵۰ سی سی عرق نارون کوهی ترکیب کنیم‌.

مبارزه با مگس

مگر یکی از مزاحم‌ ترین حشرات موذی خانه‌ ها است که سبب کاهش میزان آرامش و راحتی در افراد خانه می‌ گردد و سلامتی آنها را به خطر می‌ اندازد بنابراین در زیر روش‌ های مبارزه با آن را برمی‌ شماریم.

ترکیب چهار فنجان سرکه، ۲۰ قطره اسانس رزماری، ۲۰ قطره اسانس ریحان، ۲۰ قطره عرق یا اسانس نعنا، یک قاشق مایع ظرفشویی و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، یکی از موثرترین روش‌ های مقابله و از بین بردن مگس‌ها است.

همچنین می‌ توانید از سرکه سیب برای مقابله با مگس‌ ها سود ببرید که هم به صورت اسپری سرکه سیب در محل وجود مگس و هم ریختن آن در یک بطری مانند بطری جا نوشابه است.

روش مقابله با مورچه‌ ها

می‌ دانید که مورچه‌ها از جمله بزرگترین حشرات مزاحم در خانه هستند که معمولاً در فصل گرما تعداد بیشتری از آنها خود را در خانه نشان می‌ دهد بنابراین روش‌ های مقابله به آن شامل این موارد است

استفاده از محلول ساده آب، شکر و اسید بوریک که این ۳ را با یکدیگر ترکیب کرده، سپس آنها را در ماکروویو گرم بعد به خوبی تکان می‌ دهیم تا مخلوط شوند سپس قطعاتی از پنبه را به این محلول آغشته کرده و در مناطقی که مورچه‌ ها مشاهده می‌ شوند می‌ گذاریم پس از چند روز تمام مورچه‌ ها مسموم شده و می‌ میرند و یا خانه را ترک می‌ کنند.

مقابله با سوسک‌ های خانگی

سوسک‌ ها حشرات ترسناک و مزاحمی هستند که وجود آنها در خانه برای همه افراد خانواده آزاردهنده است بنابراین روش‌ هایی برای مبارزه با آنها وجود دارد. یکی از این روش‌ ها فاده از ترکیب شکر و جوش شیرین به عنوان ساده‌ ترین و امن‌ ترین روش کشتن این موجودات موذی است، تنها کافی است که به مقدار مساوی از این دو ماده را با هم ترکیب کرده و در مکان‌ هایی که سوسک وجود دارد بریزید.

روش دیگر برای کشتن سوسک‌ ها ترکیب آرد سفید شکر و اسید بوریک است که باید این سه را به نسبت مساوی باید با یکدیگر ترکیب کرده و در مکان‌ هایی که سوسک‌ها زندگی می‌ کنند بریزید. همچنین برای جلوگیری از ورود سوسک به خانه می‌ توانید از مایع کنسانتره  استفاده کنید و در مکان‌ هایی که سوسک به آنها وارد می‌ شود بریزید تا از ورود آنها به خانه جلوگیری نمایید همچنین می‌ توانید برای سرویس‌های بهداشتی مانند حمام نیز از آن استفاده کنید.

روش‌های جلوگیری از ورود حشرات به خانه

همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین بهتر است که به جای مبارزه با حشرات در خانه از ورود آنها جلوگیری کنید که روش‌ های زیر را به شما معرفی می‌ کنیم.

دور کردن زباله از خانه

از آنجایی که زباله‌ ها محل مناسبی برای رشد و تجمع بسیاری از حشرات موذی نظیر پشه و سوسک هستند بهتر است که سطل زباله مناسبی را برای جمع کردن آنها در نظر بگیرید همچنین بهتر است از کیسه‌ های زباله به شکل محکم استفاده کنید و آنها را زود از خانه خارج کنید.

نصب توری و درزگیری پنجره‌ها و درها

یکی از بهترین روش‌ های مقابله با ورود حشرات به خانه بستن فضاهای در و پنجره و درزهای آن است که بهتر است این کار را با کمک توری انجام دهید.

استفاده از درپوش برای چاه

بستن چا هاله کمک درپوش مانند چاه حمام و آببری‌ها از دیگر روش‌ های مبارزه با ورود حشرات موذی به درون خانه است چرا که چاه‌ها بهترین مکان برای رشد انواع حشرات بخصوص سوسک‌ ها هستند.

بستن منافذ و ترک‌ها

در روی دیوار وسایل خانه و کابینت‌ ها بخش‌هایی وجود دارد که منافذ باز دارند و محل ورود و تخم گذاری حشرات موذی مانند مورچه‌ ها و سوسک‌ ها در خانه هستند بنابراین بستن این منافذ و ترک‌ها از دیگر روش‌ های مقابله با ورود و رشد موجودات موذی است.

کلام آخر

در این مقاله ابتدا روش هایی برای رهایی از حشرات موذی را ذکر کردیم سپس روش های مقاله برخی از این موجودات را به صورت موردی بیان نمودیم و در پایان روش هایی جهت مقابله با ورود این حشرات به خانه را ذکر نمودیم.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا