تکنولوژی

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری UI در 2022

با استفاده از بهترین ابزارهای طراحی رابط کاربری موجود ، طرح های خطی (wireframes) و نمونه های اولیه بسازید.
بهترین ابزارهای طراحی رابط کاربری UI در حال حاضر بسیار باارزش هستند. این که آیا شما در حال ایجاد یک طرح خطی (wireframes) اصلی هستید یا یک نمونه اولیه کاملاً کاربردی ، این ابزارها به شما کمک می کنند تا این کار را سریعتر و کارآمدتر انجام دهید. و نیاز به اختراع مجدد چرخ را هر چند وقت یکبار برطرف کنید، به صورتی که بسیاری از طرح ها آماده وجود دارد و شما لازم نیست در طراحی های خود هر بار آنها را طراحی کنید.
با این حال ، این سوال پیش می آید که کدام یک از ابزارهای طراحی UI برای استفاده بهترین هستند ، پاسخ به این سوال بستگی به هدف و ابزار مورد استفاده شما دارد. در یک دهه پیش ، اسکچ (Sketch) در حوزه طراحی رابط کاربری فرمانروایی میکرد. اما امروزه با ظهور نرم افزار ها و ابزار جدید و ورود مدعیان در حوزه طراحی UI تصمیم گیری در مورد استفاده از این ابزار کمی دشوار شده است.
در این مقاله ما سعی کردیم 10 مورد از بهترین ابزار های طراحی رابط کاربری را بررسی کنیم که به تصمیم گیری شما در جهت استفاده از آنها کمک خواهد کرد.

بهترین نرم افزارهای طراحی UI در سال 2021

1. Mockflow

طراحی رابط کاربری با Mockflow

بهترین نرم افزار طراحی UI برای طراحی خطی (wireframes) پایه

مشخصات فنی

سیستم: Mac, Windows, web
پلن رایگان: دارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 7 روز

نکات مثبت:

+تمرکز بر روی طراحی خطی wireframes
+سریع و آسان
+پلن رایگان

نکات منفی:

-بهترین امکانات آن پولی است

اگر فقط نیاز به ایجاد طراحی خطی (wireframes) دارید ، MockFlow یکی از بهترین ابزارهای طراحی UI برای این کار است. برای کار بر روی ایده های اولیه بسیار عالی است و به شما امکان می دهد طرح های اولیه را به سرعت بسازید ، که گاهی اوقات تنها چیزی که شما نیاز دارید بدست آوردن یک فکر در یک قالب قابل ارائه است. Mockflow یک برنامه رایگان برای علاقه مندان به حوزه طراحی رابط کاربری دارد که میتواند رضایت کاربران خود را جلب کند. در نسخه پولی این نرم افزار دارای ابزار پیشرفته و ویژگی همکاری و اشتراک گذاری است.

2. Balsamiq

ابزار طراحی رابط کاربر Balsamiq

بهترین نرم افزار طراحی UI برای طراحی خطی (wireframes)

مشخصات فنی

سیستم: Mac, Windows, web
پلن رایگان: ندارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 30 روز

نکات مثبت:

+رابط کاربر پسند
+به سرعت کار می کند
+ 30 روز رایگان برای نسخه پولی

نکات منفی:

-بدون نسخه رایگان

اگر طراحی خطی (wireframes) سریع همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید ، Balsamiq یک گزینه عالی است. شما به راحتی می توانید ساختار و طرح بندی پروژه های خود را با سهولت ایجاد کنید. عناصر کشیدن و رها کردن طراحی را آسان تر می کند و می توانید دکمه ها را به صفحات دیگر پیوند دهید. این بدان معناست که می توانید به سرعت برنامه ریزی رابط های خود را شروع کرده و سپس آنها را با تیم یا مشتریان خود به اشتراک بگذارید. این نرم افزار پلن رایگان ندارد، و نسخه پولی دارد که شما میتوانید یک ماه از آن به صورت رایگان استفاده کنید.

3. Axure

طراحی رابط کاربری با Axure

بهترین نرم افزار طراحی UI برای طراحی UI فنی

مشخصات:

سیستم: Mac, Windows
پلن رایگان: ندارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 30 روز

نکات مثبت:

+ساخت نمونه های اولیه پیچیده
+ 30 روز رایگان برای نسخه پولی

نکات منفی:

-بدون پلن رایگان
-بدون نسخه وب

Axure از دیرباز یکی از بهترین ابزارهای طراحی UI در بازار بوده است و برای پروژه های پیچیده تر که نیاز به داده های پویا دارند ، عالی است. با Axure ، شما واقعاً می توانید به سادگی بر روی پروژه هایی که بیشتر فنی هستند و در بحث ساختار و داده ها نیاز به توجه بیشتری دارند ، تمرکز کنید. توجه داشته باشید که نسخه های Axure برای Windows و Mac وجود دارد ، اما نسخه وب و نسخه رایگان آن وجود ندارد.

4. Adobe Comp

طراحی رابط کاربری باAdobe Comp

بهترین نرم افزار طراحی UI  طراحی خطی (wireframes) برای iPad

مشخصات فنی

سیستم: iOS, Android
پلن رایگان:دارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: ندارد

نکات مثبت:

+رایگان
+روی تبلت ها خوب کار می کند
+ادغام با Creative Cloud

نکات منفی :

-بدون دوره آزمایشی رایگان

Adobe Comp بهترین ابزار طراحی UI برای کسانی است که خود را در حال حرکت و ایجاد مفهوم می بینند. یک iPad یا تبلت مشابه با یک مداد هوشمند دارید؟ اگر در زمان هایی که بیرون از منزل و محل کار خود هستید ایده جدیدی به شما الهام می شود می توانید آن را در اتوبوس ، قطار ، هواپیما یا فقط روی نیمکت پارک طراحی کنید.
این برنامه را میتوانید دانلود و به صورت رایگان استفاده کنید: شما فقط به یک اکانت Adobe نیاز دارید که ثبت نام آن به صورت رایگان می باشد.
با این وجود ، اگر هزینه Creative Cloud را بپردازید ، از ابزار بیشتری می توانید استفاده کنید ، زیرا می تواند به طور یکپارچه شما را از طریق CreativeSync به تمام ابزار های خود شامل عکس ها ، رنگ ها ، برس ها ، اشکال ، فونت ها ، سبک های متن و گرافیک متصل کند.

5. Sketch

طراحی رابط کاربری با Sketch

بهترین نرم افزار طراحی UI برای نمونه سازی در Mac

مشخصات فنی

سیستم: Mac
پلن رایگان: ندارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 30 روز

نکات مثبت:

+ساختار استاندارد
+پیش نمایش فوری تلفن همراه
+اشیائ تو در تو

نکات منفی:

-فقط مک

پس از راه اندازی در سال 2010 ، Sketch به سرعت تبدیل به برنامه طراحی UI در بین حرفه ای های جهانی شد. با آمدن Sketch بسیاری از رقبا سهم بازار خود را از دست داده اند ، اما نفوذ آن به عنوان استاندارد صنعت طراحی رابط کاربری تا به امروز ثابت مانده است.
Sketch به شما امکان می دهد رابط ها و نمونه های اولیه hi-fi ایجاد کرده و آنها را فوراً در دستگاه های تلفن همراه مشاهده کنید. یکی از ویژگی های فوق العاده نمادها است که در آن می توانید دارایی ها و عناصر رابط کاربری را برای استفاده مجدد طراحی کنید. این به ایجاد سیستم های طراحی و ثابت نگه داشتن رابط های شما کمک می کند. همچنین شما می توانید طرح خود را به راحتی با یک نمونه اولیه قابل کلیک به اشتراک بگذارید.
توجه داشته باشید که Sketch فقط برای Mac است و نسخه رایگان آن وجود ندارد. با این حال ، بسیاری هنوز بر این باورند که با یک بار خرید این محصول میتوانند برای همیشه از آن استفاده کنند، در حالی که نسخه کامل رقیب اصلی آن کهAdobe XD می باشد نیاز به اشتراک ماهانه دارد.

6. Proto.io

رابط کاربری با Proto io

بهترین نرم افزار طراحی UI برای نمونه سازی در مرورگر

مشخصات

سیستم: Web
پلن رایگان: ندارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 15 روز

نکات مثبت:

+مبتنی بر وب
+ویژگی غنی
+قابل انعطاف و قابل تمدید

نکات منفی:

-بدون نسخه رایگان

Proto.io به شما این امکان را می دهد که نمونه های واقعی را از ایده های ناهموار درست تا طرح های کامل ، درست در مرورگر ایجاد کنید. این نرم افزار امکانات زیادی برای پروژه های شما فراهم می کند ، از جمله انیمیشن های دقیق و انیمیشن های سفارشی را شامل می شود. می توانید ایده های اولیه را با سبک دستی طراحی کنید ، سپس آنها را در طراحی خطی (wireframes) تبدیل کنید و با یک نمونه اولیه با کارایی بالا به پایان برسانید.
در اصل این نرم افزار برای نمونه اولیه روی دستگاه های تلفن همراه ، طراحی شده بود. Proto.io به گونه ای توسعه یافته است که به کاربران اجازه می دهد برای هر چیزی که دارای رابط صفحه نمایش است ، از جمله تلویزیون های هوشمند ، رابط های دوربین دیجیتال ، اتومبیل ، هواپیما و کنسول های بازی ، برنامه های اولیه را نمونه سازی کنند.
اگر می خواهید برای طراحی رابط کاربری از ابزار دیگری مثل Sketch و Photoshop استفاده کنید که واقعا مفید هستند، اما Proto.io فرایند طراحی end-to-end را به خوبی انجام می دهد. به سایر ویژگی ها مانند تست کاربر نیز به اعتبار طرح های شما کمک می کند. توجه داشته باشید که نرم افزار پلن رایگان ندارد ، اما می توانید از یک دوره آزمایشی 15 روزه بدون ارائه اطلاعات کارت اعتباری استفاده کنید.

برای مشاهده تکنیک های طراحی رابط کاربری کلیک کنید

7. Adobe XD

طراحی رابط کاربری با adobe xd

بهترین نرم افزار طراحی UI برای نمونه سازی در ویندوز

مشخصات

سیستم: Windows, Mac
پلن رایگان: بله
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 15 روز

نکات مثبت:

+ساختار استاندارد
+روی ویندوز کار می کند
+برنامه های رایگان و پولی

نکات منفی:

-پیچیدگی یادگیری

Adobe XD که در سال 2016 راه اندازی شد ، به سرعت در سراسر حوزه طراحی رابط کاربری مشهور شد و در حال حاضر Sketch را به عنوان ساختار استاندارد برای طراحی رابط کاربری UI رقیب خود می داند. از ویژگی های این برنامه که می توان آن را به هر کسی معرفی کرد این است که بر خلاف Sketch می توان آن را در ویندوز و مک نصب نمود.
اگر کاربر محصولات شرکت Adobe هستید و XD را تازه شروع کرده اید، ممکن است رابط کاربری این نرم افزار چندان مناسب به نظر نرسد اما اگر سابقه کار کردن با نرم افزارPhotoshop را دارید به راحتی می توانید با XD کار کنید. Adobe XD یک از نرم افزار های پرطرفدار شرکت ادوبی می باشد که با طراحی فوق العاده توانسته طرفداران خود راجلب کند.
XD بخشی از مجموعه ابزارهای طراحی Adobe Creative Cloud است ، اما نسخه رایگان آن نیز محدود است ، شما می توانید با تهیه اشتراک کامل شرکت ادوبی از تمام نرم افزار های آن استفاده کنید.

8. Marvel

طراحی ui با Marvel

بهترین نرم افزار طراحی UI برای نمونه سازی سریع

مشخصات

سیستم: Web, iOS, Android
پلن رایگان: بله
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 7 روز

نکات مثبت:

+مبتنی بر وب
+ادغام خوب
+طرح رایگان

نکات منفی:

-بدون برنامه Windows یا Mac

Marvel یک انتخاب عالی دیگر در مورد تولید ایده های سریع و اصلاح رابط کاربری است. با تمرکز بر نمونه سازی سریع ، آزمایش و واگذاری برای تیم های طراحی مدرن ، روشی بسیار دقیق برای ایجاد صفحات ارائه می دهد و شما را قادر می سازد تا طرح خود را از طریق نمونه اولیه شبیه سازی کنید. همچنین برخی از ادغام های فوق العاده استفاده می کند ، به این معنی که می توانید طرح های خود را در گردش کار پروژه خود وارد کنید.

9. Figma

Figma

بهترین نرم افزار طراحی UI برای نمونه سازی مشترک

مشخصات

سیستم: Windows, Mac, web, iOS, Android
پلن رایگان: بله
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 7 روز

نکات مثبت:

+برای همکاری خوب است
+مبتنی بر مرورگر
+برنامه های دسکتاپ و تلفن همراه

نکات منفی:

-برخی از برنامه های پولی گران هستند.

Figma یکی دیگر از پلتفرم های مبتنی بر مرورگر است که به شما امکان می دهد رابط ها را سریع بسازید و طراحی کنید. همچنین دارای برنامه های تلفن همراه و برنامه های دسکتاپ برای Windows و Mac است.
پلتفرم Figma به عنوان یک ابزار طراحی مشارکتی است که به موجب آن چندین کاربر می توانند همزمان روی یک پروژه کار کنند. در روش مشارکتی بسیار موثر است وقتی که شما چندین ذینفع در پروژه ای دارید که در شکل گیری نتیجه نقش دارند. این یک نوع ابزار است وقتی که شما یک پروژه زنده داشته باشید که به صورت همزمان چند نفر بر روی آن کار کنند، به عنوان مثال یک توسعه دهنده ، نویسنده کپی و طراح ، به طور همزمان روی چیزی کار کنند ، بسیار کارآمد خواهد بود.

10. UXPin

uxpin

بهترین نرم افزار طراحی UI برای سیستم های طراحی ساختار

مشخصات

سیستم: Windows, Mac, web
پلن رایگان: دارد
دوره آزمایشی رایگان برای نسخه پولی: 14 روز

نکات مثبت:

+هزاران ابزار از پیش ساخته شده
+پشتیبانی عالی از مشتری
+نسخه رایگان

نکات منفی:

-می تواند کند باشد

UXPin که به عنوان پلت فرم UX به ‘end-to-end’ توصیف می شود ، در اصل یک ابزار طراحی UI است که دارای توانایی قدرتمندی در ایجاد سیستم های طراحی است. این نرم افزار می تواند یک انتخاب عالی برای تیم های طراحی بزرگ باشد که باید از سبک ها و راهنماهای یکسانی استفاده کنند که در زمان توسعه محصول وقتی که زمان طراحی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، صرفه جویی می شود.
UXPin با هزاران قطعه آماده برای iOS ، Material Design ، Bootstrap و سایر چارچوب های رایج ارائه می شود ، بنابراین هر بار چرخ را اختراع نمی کنید. بسیاری از طرح های آماده در این نرم افزار وجود دارد که کار و سرعت طراحی را بسیار بالا می برد. از پشتیبانی مشتری عالی برخوردار است و از نظر ویژگی های همکاری قوی بسیار خوب است ، بنابراین می توانید ذی نفعان خود را تا آنجا که می خواهید درگیر کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا