اخبارتکنولوژی

اولین تصویر واقعی از آیفون ۱۵ پرو + تاریخ رونمایی از iPhone 15

در آستانه‌ی رونمایی گوشی‌های جدید اپل، تصاویر ماکت واقعی آیفون ۱۵ پرو فاش شده است. درگاه USB-C در این تصاویر خودنمایی می‌کند.

در فاصله‌ی کمتر از یک ماه به برگزاری رویداد جدید اپل، شایعات آیفون ۱۵ در حال افزایش است. یکی از تغییرات مهم آیفون‌های امسال، حذف درگاه لایتنینگ و استفاده از USB-C خواهد بود.

اولین تصویر واقعی از آیفون ۱۵ پرو

اولین تصویر واقعی از آیفون ۱۵ پرو

تصاویر ماکت واقعی آیفون ۱۵ پرو که بر اساس شایعه‌ها و با ابعاد دقیق تولید شده‌اند، این گوشی پرچمدار را از زوایای مختلف نمایش می‌دهند. این تصاویر نخستین‌بار در شبکه‌ اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر شدند.

در یکی از تصاویر می‌بینیم که آیفون جدید اپل به درگاه USB-C مجهز است. اپل از سال‌ها پیش که دربرابر اضافه‌کردن USB-C به آیفون مقاومت می‌کند، اما با فشار اتحادیه‌ اروپا سرانجام مجبور شد درگاه شارژ آیفون را تغییر دهد. افزون‌بر آیفون ۱۵ پرو، سه گوشی دیگر خانواده‌ی آیفون ۱۵ به همین درگاه مجهز خواهند بود.

در یکی از تصاویر، آیفون 15 پرو را از نمای جلو می‌بینیم. کاهش حاشیه‌های نمایشگر، مهم‌ترین تغییر پنل جلویی است. در بالای صفحه دو حفره می‌بینیم که اپل به شیوه‌ی نرم‌افزاری فاصله‌ی بین آن‌ها را تاریک می‌کند. این حفره‌ی کپسولی که داینامیک آیلند نام دارد، امسال در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز استفاده خواهد شد.

پنل پشتی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس احتمالاً کمی انحنا خواهد داشت تا کاربر بتواند گوشی را ساده‌تر در دست نگه دارد. طراحی دوربین‌ پشتی تغییر نمی‌کند تا همان فرم نمادین که نخستین‌بار در آیفون ۱۱ پرو دیدیم، حفظ شود.

بر اساس شایعه‌ها، قیمت آیفون ۱۵ در بازارهای خارج از آمریکا افزایش می‌یابد. احتمالاً در آمریکا نیز شاهد افزایش قیمت گوشی خانواده آیفون ۱۵ خواهیم بود.

تاریخ رونمایی آیفون ۱۵

تاریخ رونمایی آیفون ۱۵

خبرگزاری بلومبرگ ساعاتی پیش در گزارشی اختصاصی گفت اپل تولید گوشی آیفون ۱۵ را در هند شروع کرده است. این نخستین بار محسوب می‌شود که تولید آیفون جدید قبل از رونمایی رسمی، در کشوری غیر از چین شروع می‌شود. احتمالاً دستگاهی که در BIS ثبت شده، همان مدلی است که بلومبرگ از آغاز تولیدش خبر داده است.

ثبت‌شدن آیفون در دیتابیس نهادهای رگولاتوری نشان می‌دهد رونمایی گوشی نزدیک است. بر اساس ادعای افشاگران، اپل احتمالاً آیفون ۱۵ را ۲۲ شهریور رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود قیمت آیفون در نسل جدید افزایش یابد. افزایش قیمت گوشی های جدید اپل نتیجه‌ی استفاده از پردازنده‌ پرقدرت‌تر و بدنه‌ی باکیفیت‌تر خواهد بود.

منبع: زومیت

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا