خواندنی

9 مورد از زشت ترین پرچم های موجود در دنیا را ببینید

هر کشور و یا ملیتی پرچم منحصر به خودش را دارد که نشان از تاریخ و فرهنگ آن کشور است. بعضی از پرچم های موجود در دنیا با هدف دیگری ساخته شده‌اند و صرفا نماد یک مليت نيستند یا یک تفکر خاص را نشان می دهند.

در این مقاله از کارمادیو ما قصد داریم تا شما را با 9 مورد از زشت ترین پرچم های موجود در دنیا آشنا کنیم بنابراین تا اتمام مقاله همراه ما باشید.

معرفی زشت و عجیب ترین پرچم های موجود در دنیا

1-    پرچم ملی نپال

پرچم ملی نپال

نپال تنها کشوری است که پرچم ملی آن به شکل مستطیل نیست. شکل پرچم ملی نپال به صورت دو مثلث روی هم قرار گرفته اند. رنگ قرمز این پرچم نشانه پیروزی در جنگ است و رنگ آبی حاشیه آن نماد صلح است.

نماد ماه و خورشید که تا سال 1962 بر روی این پرچم بودند شبیه به چهره انسان بودند اما بعدها به دلیل اینکه پرچم شکل جدیدتری بگیرد برداشته شدند. البته تا پایان رژیم سلطنتی نپال همچنان تصویر ماه و خورشید روی پرچم بودند که با روی کار آمدن حکومت مشروطه این پرچم در سال 1962 به شکل فعلی خود در آمد.

2- پرچم جزیره من Isle Of Man

پرچم جزیره من Isle Of Man

در دسامبر سال 1932 پرچم جزیره من به عنوان پرچم ملی این کشور انتخاب گردید.رنگ زمینه پرچم جزیره من قرمز است. ولی چیزی که باعث شده تا پرچم این کشور در لیست زشت ترین پرچم های موجود در دنیا قرار بگیرد سه پای زره پوش سفید طلایی در وسط این پرچم است.

در یک ران سه پای زره پوش سفید طلایی به هم متصل شده‌اند و در زانو خمیده اند. از یک نشان دو طرفه استفاده کرده اند تا انگشتان پا در جهت عقربه‌های ساعت در دو طرف پرچم قرار بگیرند. معنای این پرچم تا به امروز ناشناخته مانده است.

3- پرچم سیاه

نمونه دیگری از زشت ترین پرچم های موجود در دنیا پرچم سیاه است. پرچم سیاه در دهه 1880 میلادی نماد آنارشیسم و هرج و مرج بود. سیاهی مطلق این پرچم نشان از نفی کلیه نظام های مخالف می باشد و با دیگر پرچم های رنگارنگ موجود در دنیا تفاوت دارد.

4- پرچم سفید

در زمان قدیم پرچم سفید را به عنوان یک علامت بین المللی برای اعلام آتش بس استفاده می کردند. این پرچم همچنین به منظور تسلیم شدن یک سپاه ضعیف در مقابل یک سپاه قوی در جنگ استفاده می شد. پرچم سفید نشان می دهد کسی که آن را در دست گرفته مسلح نیست و آماده مذاکره است. حتی به کسانی که پرچم سفید در دست داشتند تیراندازی نمی کردند. در عهد نامه ژنو برای اعلام تسلیم هم پرچم سفید آمده است.

5- پرچم نازی

این پرچم را در موزه ملی دریانوردی در گرینویچ لندن نگهداری می کنند. همچنین پرچم آفریقای غربی را به متحدان امپراطوری بنین و ایستکیری نسبت داده اند.

پرچم عجیب آفریقای غربی را به امپراطوری بنین نسبت داده اند ولی اشتباه است. پرچم آفریقای غربی را در سال 1897 دریا سالار کندی از بنین آورده که در اصل متعلق به مردم ایستکیری بوده است‌.

6- پرچم قرقیزستان Flag of Kyrgyzstan

در نگاه اول پرچم قرقیزستان همانند پرچم فدراسیون بسکتبال دیده می شود. پرچم قرقیزستان به دلیل طراحی عجیب و زشت آش یکی از زشت ترین پرچم های موجود در دنیا مطرح شده است. بعد از اعلام استقلال در سال 1991، قرقیزستان پرچم جدیدش را در سال 1992 قبول کرد‌. مرکز پرچم قرقیزستان خورشید نماد صلح و ثروت و پس زمینه قرمز این پرچم سمبل شجاعت است.

نشان تاندون ک شبیه یک حلقه قرمز به وسیله دو مجموعه خط که از هم عبور می کنند داخل خورشید کشیده شده است. 40 پرتو خورشید نماد 40 قبیله کشور قرقیزستان هستند که توانستند بر علیه مغولان متحد شوند. یوز سنتی قرقیزستان داخل پرچم این کشور هم نماد خانه و خانواده است.

7- پرچم جولی روجر یا پرچم دزدان دریایی

پرچم جولی روجر یا پرچم دزدان دریایی

هر نوع پرچمی که در کشتی دزدان دریایی از آن استفاده شود پرچم جولی روجر نامیده می شود. پرچم دزدان دریایی یا جولی روجر عکس یک جمجمه است بالای دو استخوان که به صورت ضربدری قرار گرفته اند. رنگ پس زمینه این پرچم سیاه است.

طرح پرچم جولی روجر یا پرچم دزدان دریایی نخستین بار توسط جانی تیلور از معروف ترین دزدان دریایی و کاپیتان ادوارد انگلند برافراشته شد. البته بعضی از پرچم های جولی روجر طرح ساعت شنی دارند که در قرون 17 و 18 میلادی نشان از مرگ و عدم جاودانگی بودند.

8- پرچم موزامبیک Flag of Mozambique

پرچم موزامبیک Flag of Mozambique

نقش ستاره ای که روی پرچم موزامبیک است نماد نگاه مارکسیستی است. این پرچم از پنج رنگ سبز، سفید، قرمز، سیاه و زرد است و هر یک از این رنگها نماد چیزی هستند. سبز نماد غنای سرزمین، سفید سمبل صلح، قرمز نماد مبارزه استقلال کشور، سیاه نماد قاره آفریقا و زرد به معنی مواد معدنی این کشور است.

پرچم موزامبیک یک طراحی زشت و عجیب دارد که در دنیا نشان نیروی مهاجم جدید است. طراحی AK-47 نماد مبارزه مدام این کشور برای قدرت دفاعی و استقلال است. بیل که بر بازو عمود است هم نشانه کشاورزی در این کشور است.

9- پرچم سیسیل Flag of Sicily

پرچم سیسیل Flag of Sicily

قدمت این پرچم به سال 1282 بر می گردد. پرچم سیسیل از متشکل از دو رنگ زرد و قرمز است که به شکل مورب کشیده شده است. رنگ زرد پرچم سیسیل نماد شهر کشاورزی قرون وسطایی کورلئونه و رنگ قرمز آن نشان شهرداری پالرمو ایتالیا است.

چیزی که پرچم سیسیل را جزو زشت ترین پرچم های موجود در دنیا کرده، پیکر یک انسان دارای سه پا در مرکز پرچم است‌.

کلام آخر

در این مقاله شما را با 9 مورد از زشت ترین پرچم های موجود در دنیا آشنا کردیم.

 

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا