تکنولوژی

10زبان برنامه نویسی برتر فرانت اند front end

برنامه نویسی Front-end یکی از مهمترین جنبه های ایجاد برنامه های کاربر پسند برای برنامه های تلفن همراه و وب است. و زبان برنامه نویسی فرانت اند برای بسیاری از برنامه نویسان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در حال حاضر ، زبان های زیادی در زمینه برنامه نویسی فرانت اند وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

انتخاب زبان برنامه نویسی به طور مستقیم بر روند توسعه و تجربه کاربری تأثیر می گذارد. اما انتخاب یک گزینه مناسب می تواند کمی سخت باشد.

در این مقاله ، ما 10 زبان برتر برنامه نویسی فرانت اند را مورد بررسی قرار داده ایم و جوانب مثبت و منفی آنها بررسی کرده ایم.

برای بررسی های بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

فرانت اند front end چیست؟

قسمت اصلی هر وب سایت یا برنامه نرم افزاری رابطی است که کاربران از طریق آن با نرم افزار ارتباط برقرار می کنند. کاربری که از برنامه یا مرورگر برا بازدید استفاده می کند می تواند به بخش ها و عملکردهای مختلف نرم افزار دسترسی داشته باشد.

فرانت اند هر وب سایت یا برنامه ای دارای برنامه نویسی قسمتی از نرم افزار است. که ویژگی های خاصی را در اختیار کاربران قرار می دهد و آن بخش که که برای کاربران قابل دیدن است. در مقابل ، برنامه نویسی بک اند بخش هایی از نرم افزار است که برای کاربران قابل مشاهده نیست. و دارای پردازش داده و عملکردهای کلیدی اصلی است که برای کارکردن برنامه مورد نیاز است.

مزایای برنامه نویسی فرانت اند front end

مزایای برنامه نویسی front end عبارتند از:

توسعه سریع

مزیت اصلی برنامه نویسی فرانت اند این است که می تواند سریعتر آن را توسعه داد. پیشرفت های تکنولوژیکی و چارچوب های موجود برای توسعه فرانت اند ، کارها را سریعتر انجام می شود.

در نتیجه ، ایجاد محصول نهایی زمان بسیار کمتری می برد. ایجاد یک برنامه فرانت اند برای برنامه ای که از قبل دارای یک بک اند آماده و قوی است. یک پیشنهاد سریع و آسان برای پیشرفت برنامه است. در نتیجه ، توسعه قسمت های فرانت اند کاملاً کاربردی به ندرت برای توسعه دهندگان با تجربه چالش برانگیز است.

محیط امن

توسعه Fron-tend نیز راحت است زیرا همه چارچوب های فرانت اند محیطی بسیار امن برای کدگذاری را ارائه می دهند. این برای کاربران بسیار راحت است زیرا می توانند کد و وب سایت ها را در چندین مرورگر باز کنند.

واکنش سریع

چارچوب جدید فناوری مورد استفاده توسعه دهندگان فرانت اند به آنها این امکان را می دهد، که به راحتی ویژگی های واکنش سریع ایجاد کنند. که واکنش ، پاسخ و عملکرد کارآمد برنامه ها را تسهیل می کند.

آیا برای برنامه نویسی فرانت اند باید ui و فتوشاپ بدانیم

لزوما کد نویسی فرانت اند با طراحی ui تفاوت دارد ولی شما بهتر است در کنار آموزش برنامه نویسی فرانت اند مهارت های ui و همچنین طراحی با فتوشاپ خود را بهبود بخشید. یادگیری فتوشاپ به شما این امکان را می دهد تا کمتر وابسته به نفرات دیگر باشید و برای پروژه های کوچک خود بتوانید طراحی های لازم بر روی عکس خود انجام دهید. برای یادگیری فتوشاپ می توانید از منابع مختلف استفاده کنید بعضی از سایت ها آموزش فتوشاپ رایگان را در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید بدون برداخت هزینه تا حد نیاز به فتوشاپ مسلط شوید.

10 زبان برتر برنامه نویسی فرانت اند Front End

زبان های برنامه نویسی زیر ده زبان برتر فرانت اند هستند.
1. HTML
2. CSS
3. Javascript
4. React
5. Vue
6. TypeScript
7. Elm
8. JQuery
9. Angular
10. Swift

آیا آماده هستید که در مورد هر زبان برنامه نویسی فرانت اند بیشتر توضیح دهیم؟ پس با ما همراه باشید.

1. Html

زبان برنامه نویسی html

HTML ، مخفف Hypertext Markup Language ، یک زبان برنامه نویسی فرانت اند برای ایجاد اسناد الکترونیکی است که به عنوان صفحات در سراسر وب معرفی می شوند. هر صفحه دارای پیوندهای متعدد به لینک ها یا پیوندهایی به صفحات دیگر است.

تمام صفحات وب در سراسر اینترنت با استفاده از نوعی HTML ساخته شده اند. یادگیری نحوه نمایش متون یا چگونگی بارگذاری عناصر مختلف برای مرورگرها ضروری است.

امکانات

  • Html یک زبان برنامه نویسی با سختی یادگیری آسان است. و قابلیت استفاده آسان را به کاربر ارائه می دهد.
  • این زبان همچنین مستقل از پلت فرم است.
  • Html افزودن فیلم ها ، تصاویر و محتوای صوتی به یک صفحه وب را آسان می کند.
  • همچنین می توان از این زبان برای افزودن محتوای فرامتن به بخشهایی از متن استفاده کرد.
  • Html یک زبان نشانه گذاری است و بسیار پیچیده تر از زبان های دیگر است.

مزایای

یادگیری و استفاده از HTML آسان است-اکثر توسعه دهندگان HTML را یکی از آسان ترین زبان های برنامه نویسی می دانند. بسیاری از توسعه دهندگان قبل از هر زبان دیگری HTML را آموزش می دهند و این بخشی جدایی ناپذیر از هر دوره توسعه است. یادگیری HTML آسان است زیرا از تگ های ساده استفاده می کند و هیچ مشکلی در حساسیت حروف کوچک و بزرگ ندارد.

HTML رایگان است – HTML یک زبان رایگان است و توسعه دهندگان برای شروع به کار نیازی به خرید نرم افزار ندارند. این زبان نیازی به استفاده از افزونه ها و نرم افزارهای خارجی برای دسترسی به ویژگی های اصلی ندارد. به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل در سراسر جهان برای برآوردن الزامات طراحی وب سایت خود به HTML تکیه می کنند. این امکان وجود دارد که کل وب سایت ها با HTML ساخته شوند.

HTML از چندین مرورگر پشتیبانی می کند – HTML توسط مرورگرهای پرکاربرد پشتیبانی می شود. بنابراین ، اگر یک وب سایت با HTML نوشته شده است ، هیچ نگرانی در مورد پشتیبانی مرورگر وجود ندارد. وب سایت های HTML را می توان برای مرورگرهای مختلفی که می توان از آنها بارگیری کرد ، بهینه کرد.

معایب

امکان ساخت صفحات پویا وجود ندارد – استفاده از HTML اولیه برای تسهیل بسیاری از ویژگی هایی که وب سایت های مدرن به کاربران خود ارائه می دهند کافی نیست. ممکن است برای توسعه دهندگان افزودن محتوای پویا به صفحات وب با HTML مشکل باشد. آنها ملزم به یادگیری زبان های دیگر مانند JavaScript ، PHP یا ASP هستند.

محدود برای نمایش محتوا – HTML همچنین گزینه ای ایده آل برای نمایش جذاب مطالب نمایش داده شده نیست. این محدودیتی است که اکثر توسعه دهندگان از آن آگاه هستند. آنها باید به CSS یا Cascading Style Sheets تکیه کنند تا محتوای صفحه HTML از نظر ظاهر جذابتر شود. طراحان وب و توسعه دهندگان ملزم به ایجاد و نگهداری دو مجموعه فایل متفاوت در برخی موارد هستند.

2. CSS

زبان برنامه نویسی css

CSS یک زبان برنامه نویسی فرانت اند است که برای بیان نحوه ارائه اسناد به کاربران از نظر طرح و سبک استفاده می شود. یک سند به طور کلی به یک ساختار فایل متنی اشاره دارد. که از یک زبان نشانه گذاری مانند HTML پرکاربرد و سایر موارد مانند XML یا SVG استفاده می کند.

CSS برای تبدیل یک سند به یک فرم قابل استفاده برای مخاطبان استفاده می شود. این امر به ویژه برای مرورگرهایی مانند Chrome ، Firefox و Edge ساخته شده است تا اسناد را به صورت تصویری روی صفحه ها ، چاپگرها و پروژکتورها منتقل کند.

امکانات

انتخاب کننده ها – انتخاب کننده های CSS ابزارهایی هستند که کاربران می توانند عناصر مختلف را در یک صفحه وب انتخاب و مدیریت کنند. آنها را می توان به عنوان اجزای ساختاری برای انجام تطبیق ویژگیها و مقادیر ویژگیها نام برد. انتخابگرهای جدید قادرند شبه کلاس های را برای سبک سازی عناصر مورد نظر URL مورد استفاده قرار دهند. انتخاب کننده ها همچنین شامل یک شبه کلاس بررسی شده برای حالت دادن به عناصر بررسی شده ، از جمله دکمه های رادیویی و کادرهای تأیید هستند.

جلوه ها و چیدمان متن – CSS3 می تواند برای ایجاد تنظیمات مختلف مانند تغییر اندازه متن،رنگ،فونت ، تنظیم فضای خالی سند و استایل خط کشی کلمات استفاده شود.

شبه کلاس های حرف اول و خط اول-CSS دارای ویژگی هایی است که به تنظیم فضاهای کاراکتر برای افزایش جلوه های بصری و قرار دادن فرورفتگی در ابتدای پاراگراف ها کمک می کند.

مزایای

CSS در وقت شما صرفه جویی می کند – کد CSS باید یکبار نوشته شود و از همان صفحه می توان در چندین صفحه HTML استفاده کرد. یک استایل برای هر عنصر HTML تعریف می شود و کاربر می تواند بر اساس الزامات آن را برای چندین صفحه وب اعمال کند.

نگهداری آسان – نگهداری کد CSS آسان است و کاربران می توانند به راحتی تغییرات جهانی را برای ویرایش استایل ایجاد کنند. پس از ایجاد تغییرات ، همه صفحات وب به طور خودکار به روز می شوند.

تغییر استانداردهای وب – ویژگی های HTML دیگر به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا کاربران بیشتری به دنبال استفاده از CSS هستند. توصیه می شود توسعه دهندگان از آن در صفحات HTML استفاده کنند تا از سازگاری با نسخه های بعدی مرورگر اطمینان حاصل شود.

معایب

مشکلات بین مرورگرها-ایجاد تغییرات CSS در وب سایت می تواند برای توسعه دهندگان کار آسانی باشد. اما ، نیاز به اطمینان از سازگاری CSS پس از اعمال تغییرات وجود دارد ، زیرا کاربر باید بررسی کند که آیا مرورگرها همه تغییرات را به طور یکسان نمایش می دهند یا خیر. بررسی مرورگرها بسیار مهم است زیرا عملکرد CSS در مرورگرها متفاوت است.

سطوح متعدد منجر به سردرگمی می شود – زبان برنامه نویسی CSS دارای سطوح متعددی است که برای برخی از توسعه دهندگان مقداری گیج کننده است. اینها شامل CSS ، CSS 2 و CSS 3 هستند که همه مشخصات کمی متفاوت دارند.

3. JavaScript

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی فرانت اند رایج است که به کاربران امکان می دهد ویژگی های پیچیده ای را در صفحات وب پیاده سازی کنند.
می توان آن را در هر بخش از صفحه که در حال انجام یک حرکت پویا است.  مانند نمایش به روز رسانی محتوای دوره ای ، گرافیک متحرک دو بعدی و سه بعدی ، نقشه های تعاملی ، جعبه های ویدئویی و موارد دیگر ، فعال کرد.

امکانات

زبان اسکریپت شیء گرا است -جاوا اسکریپت یک زبان شیء گرا مانند ویژوال بیسیک است و دارای مفاهیمی است که حول مفهوم اشیا ساخته شده است. زبانهای شیء گرا به طور گسترده برای ویژگیهایی مانند چند ریختی استفاده می شوند ، که از طریق آنها می توان یک شیء را در اشکال متعدد به کار برد.

فناوری کلاینت محور – مرورگر وب را می توان به عنوان کلاینت نام برد که توسط کاربر استفاده می شود. داده های سرور توسط کلاینت بارگذاری می شود و پس از ارائه توسط کاربر ، به آنها دسترسی پیدا می کند. یک کاربر می تواند از یک کلاینت یا مرورگر برای مرور وب سایت ها و تعامل با وب سایت ها استفاده کند.

تأیید ورودی کاربر-تأیید ورودی کاربر ، همچنین به عنوان تأیید فرم شناخته می شود.  کاربران را قادر می سازد تا از طریق پر کردن فرم صفحه وب ، تعاملات کلاینت را آغاز کنند. برای تأیید اطلاعات ارائه شده توسط کاربر ، جزئیات فرم باید توسط کلاینت تأیید شود.

مزایای

بار سرور-جاوا اسکریپت یک زبان سمت کلاینت است که می تواند تقاضای سرور را به صورت پویا کاهش دهد. برخی از برنامه ها همچنین می توانند به هیچ سروری برای عملکرد نیاز نداشته باشند.

رابط کاربری غنی – از جاوا اسکریپت می توان برای توسعه ویژگی هایی مانند کشیدن و رها کردن توابع برای اسلایدر استفاده کرد. این عمل می تواند رابط کاربری و تجربه کاربری را در یک وب سایت به طور چشم گیری بهبود بخشد.

قابلیت های گسترده-توسعه دهندگان جاوا اسکریپت می توانند با ایجاد قطعات جاوا اسکریپت برای چندین افزونه شخص ثالث ، عملکرد صفحه وب را بهبود دهند.

معایب

امنیت سمت کلاینت -کد جاوا اسکریپت در کامپیوتر کاربر اجرا می شود که اغلب به دلیل فعالیت های مخرب باعث نگرانی های امنیتی می شود. به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان جاوا اسکریپت را غیرفعال می کنند.

پشتیبانی مرورگر – جاوا اسکریپت را می توان بر اساس نوع مرورگر مورد بررسی قرار داد. در نتیجه ، ایجاد کد بین مرورگر می تواند برای برخی از توسعه دهندگان یک مشکل باشد.

4. React

reactjsزبان برنامه نویسی

React یک زبان برنامه نویسی فرانت اند است که توسط فیس بوک برای ایجاد رابط های کاربری وب سریع و پیشرفته توسعه یافته است. در حال حاضر یکی از پرکاربردترین کتابخانه های جاوا اسکریپت برای ایجاد فرانت اند در وب است.
زبان برنامه نویسی React برای ایجاد رابط های کاربری دیداری و ارائه داده ها برای مرورگرها مناسب است.

امکانات

JSX – JSX یکی از افزونه های جاوا اسکریپت است. برای توصیف ظاهر یک رابط کاربر از React Native استفاده می شود. استفاده از این پسوند به کاربران امکان می دهد ساختارهای HTML ایجاد کنند که در همان فایل کد جاوا اسکریپت وجود دارد.

ویژال DOM – React یک نسخه سبک تر از DOM را در حافظه ذخیره می کند که می توان آن را VDOM یا DOM مجازی نامید. به دلیل عدم نیاز به طراحی روی صفحه ، کاربران می توانند VDOM را سریعتر از DOM تغییر دهند.

مزایا

React یک زبان نسبتا آسان برای یادگیری است و همچنین به دلیل اسناد فراوان ، منابع آموزشی آنلاین و آموزش ها بسیار استفاده از آن را بسیار ساده کرده است. توسعه دهندگانی که با جاوا اسکریپت آشنا هستند می توانند در مدت کوتاهی درک کاملی از React کسب کنند.
ویژالDOM یکی از مزایای اصلی زبان برنامه نویسی React است. هنگامی که یک برنامه کاربردی حول محور تعاملات کاربر قرار می گیرد و به طور مرتب داده ها را به روز می کند ، توسعه دهندگان می توانند ساختار را برای عملکرد مناسب بهینه کنند.

معایب

فناوری پویا – ReactJS یک گزینه طراحی محبوب است ، اما دائما در حال تغییر است. این شرایط هزینه ها را برای توسعه دهندگانی که باید وقت و انرژی خود را برای یادگیری تغییرات جدید صرف کنند ، بالا می برد.

مستندات ضعیف – برخی از توسعه دهندگان برای به روز رسانی مکرر اسناد و ابزار React با هر به روز رسانی تلاش می کنند. اگر آخرین اسناد و مدارک برای ابزارهای خاص موجود نباشد ، بروزرسانی می تواند مشکل ایجاد کند که منجر به مشکلات توسعه می شود.

5. Vue

زبان برنامه نویسی فرانت اند vue

Vue چارچوبی برای ایجاد رابط کاربری است و با اکثر چارچوب های یکپارچه متفاوت است زیرا برای ایجاد سازگاری مطلوب ایجاد شده است.
کتابخانه اصلی Vue بر روی لایه نمای متمرکز شده است و می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. به غیر از اینکه به راحتی با دیگر کتابخانه های پروژه موجود ادغام می شود.

امکانات

DOM مجازی-Vue.js از DOM مجازی استفاده می کند ، که در اصل یک کپی از جزء اصلی DOM است ، به هر تغییر DOM واکنش نشان می دهد و می تواند به عنوان ساختار داده JavaScript مورد استفاده قرار گیرد. پیشرفت ها و تغییرات ساختار داده های جاوا اسکریپت را می توان با ساختارهای داده اصلی مقایسه کرد .DOM واقعی آخرین تغییراتی را که کاربران می توانند مشاهده کنند دریافت می کند.

اتصال داده های دو طرفه-VueJS به دلیل معماری MVVM دارای اتصال دو طرفه است. تکیه بر QRR به ویرایش یا اختصاص صفات ارزش HTML برای تسریع بلوک های HTML کمک می کند .VueJS دارای ارتباطات دو طرفه است تا اطمینان حاصل شود که هرگونه تغییر در UI بر روی UI منتقل می شود.

مزایای

انعطاف پذیری -Vue.js به دلیل میزان انعطاف پذیری که به کاربران ارائه می دهد ، معروف است. توسعه دهندگان می توانند قالب های خود را با گره های مجازی در جاوا اسکریپت ، جاوا اسکریپت محض و فایل های HTML ایجاد کنند. این امر Vue.js را برای افرادی که از چارچوب های جاوا اسکریپت مانند Angular.js و React.js استفاده می کنند ، به گزینه ای آسان برای فهم تبدیل می کند.

ارتباطات دو طرفه-Vue js به دلیل معماری MVVM ارتباطات دو طرفه را فعال می کند و کار با بلوک های HTML را آسان می کند. از این نظر شباهت زیادی با Angular.js دارد. همچنین به عنوان اتصال داده دو طرفه شناخته می شود. مستلزم این است که هر گونه تغییر رابط کاربری توسط کاربر در داده ها منعکس می شود و هر گونه تغییر داده در UI منعکس می شود.

ابزار عالی -Vue.js به عنوان یک گزینه برتر برای ابزار در نظر گرفته می شود و آخرین Vue 3.x CLI در میان بهترین ابزارهای JavaScript Framework برای فریم ورک JavaScript در نظر گرفته می شود. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از ویژگی های داخلی مانند Linting ، Routing پیش پردازنده های CSS ، State Store ، Routing ، PWA ، TypeScript و Unit Testing به پروژه های جدید بپردازند.

معایب

موانع زبانی-Vue.js دارای محدودیت های مربوط به زبان است که می تواند روند توسعه را مختل کند. ریشه چینی-آمریکایی این برنامه به این معنی است که زبان چینی نسبت به زبان های دیگر را ترجیح می دهد. این مشکل به این دلیل ایجاد می شود که چینی در سراسر جهان استفاده نمی شود. بنابراین ، چارچوب به زبان چینی یک مانع قطعی برای توسعه دهندگان است.

انعطاف پذیری بیش از حد – انعطاف پذیری Vue.js همچنین برای بسیاری از توسعه دهندگان مضر است. و می تواند مشکلی را ایجاد کند که برای مرتب سازی به کمک جامعه نیاز دارد. مواردی وجود دارد که انعطاف پذیری گسترده Vue.js منجر به خطاهای بیشتر و عوارض غیر ضروری برای کاربران شود.

6. TypeScript

زبان برنامه نویسی فرانت اند

TypeScript یکی دیگر از 10 زبان برنامه نویسی برتر فرانت اند و یک مجموعه ترکیبی جاوا اسکریپت است. هر کد جاوا اسکریپت یک کد TypeScript معتبر محسوب می شود که در مرورگرها به عنوان JS اجرا می شود.

TypeScript یک زبان افزودنی با یک لایه ترجمه ساده است و می تواند در پروژه های جاوا اسکریپت استفاده شود.

امکانات

TypeScript همان JavaScript است-TypeScript کاملاً مشابه JavaScript است و اغلب مشابه JavaScript است. از برخی اجزای برنامه هایی که از جاوا اسکریپت الگو گرفته اند استفاده می کند. توسعه دهندگان باید از عملکرد جاوا اسکریپت مطلع باشند تا بتوانند از TypeScript به خوبی استفاده کنند. این به این دلیل است که کد TypeScript قبل از اجرا به کد جاوا اسکریپت ترجمه می شود.

پشتیبانی از کتابخانه جی اس   -TypeScript پشتیبانی از کتابخانه های جاوا اسکریپت را ارائه می دهد و کد کامپایل شده را می توان از هر قطعه کد JS پذیرفت. کد جاوا اسکریپت تولید شده از TypeScript از همه ابزارها ، چارچوب ها و کتابخانه های JS فعلی استفاده می کند.

تغییر نام فایلها – کاربران تغییر نام فایلهای جاوا اسکریپت را به فایلهای TypeScript بسیار راحت می دانند. هر فایل .js را می توان به راحتی به فایل .ts تغییر نام داد و با فایل های مختلف TypeScript کامپایل شد.

مزایای

تایپ دقیق – در TypeScript ، عناصری که به نحوی تعریف شده اند ، نحوه تنظیم آنها باقی می ماند. این یکی از مهمترین مزایای TypeScript است.

تایپ ساختاری – در دسترس بودن تایپ ساختاری برای کاربرانی که قصد تعریف کامل ساختارهای مورد استفاده را دارند ضروری است .TypeScript استفاده از ساختارهای تعیین شده را برای توسعه دهندگان آسان می کند.

حاشیه نویسی های نوع – استفاده از حاشیه نویسی های TypeScript به کاربران امکان می دهد صراحتا نوع مورد نظر خود را مشخص کنند.

معایب

TypeScript برای اجرای کد نیاز به تلاش سطح بالا دارد.

پشتیبانی از کلاسهای تئوری به راحتی توسط TypeScript ارائه نمی شود.

TypeScript برای استفاده از یک کتابخانه خارجی به یک سند تعریف نیاز دارد و ممکن است این سند همیشه در دسترس نباشد.

توسعه دهندگان باید به نحوه تعریف نوع در TypeScript توجه داشته باشند.

برای تبدیل TypeScript به JavaScript قبل از اجرای یک برنامه الزامی وجود دارد.

7. Elm

زبان برنامه نویسی فرانت اند elm

Elm یک زبان کاربردی و چارچوبی است که به سمت توسعه پیشرفته، طراحی شده است. این منبع زبان برنامه نویسی Haskell است و قابلیت حفظ جاوا اسکریپت را افزایش می دهد.

این یکی از نزدیکترین گزینه ها به جاوا اسکریپت و یک گزینه توسعه ساده است .Elm دارای معماری چارچوبی است که مشابه Redux است.

امکانات

عملکردی – Elm عملکردها ، ورودی ها و خروجی های خوبی را برای نیازهای توسعه دهندگان ارائه می دهد. کاربران برای هر ورودی تابع معین ، خروجی قابل پیش بینی می گیرند. استدلال کد آسان تر می شود.

واکنش پذیر – کاربران elm می توانند به دلیل پشتیبانی از برنامه نویسی واکنشی ، رابط های کاربری را با عملکرد تعریف کنند. آنها می توانند یک چرخه واکنشی را از طریق به روز رسانی عملکرد کاربر ایجاد کنند.

کامپایل به جاوا اسکریپت Elm- برای ایجاد HTML و CSS کد را به جاوا اسکریپت کامپایل می کند و مرورگرها را قادر می سازد کد را اجرا کنند.

مزایای

یادگیری آسان- Elm یک زبان آسان برای یادگیری است و توسعه دهندگان می توانند به راحتی به بسیاری از نکات ، راهنماها ، سوالات متداول و سایر منابع ، همراه با یک جامعه توسعه دهندگان حامی دسترسی پیدا کنند. تعداد و تنوع منابع موجود به سرعت در حال رشد است تا به توسعه دهندگان کمک کند.

پشتیبانی پروژه آسان تر -Elm به دلیل پشتیبانی آسان پروژه ای که به دلیل هشدارهای کامپایلر به کاربران ارائه می دهد ، مشهور است. هشدارها هرگونه تغییری را که برنامه نمی تواند کامپایل کند متوقف می کند. منجر به کاهش هزینه های پروژه می شود.

معایب

Elm ممکن است برای برخی از توسعه دهندگانی که به زبان های پویا مانند جاوا اسکریپت یا روبی عادت دارند محدود کننده باشد.
علاوه بر این ، Elm هیچ پشتیبانی از حلقه ها یا لوپ ها ندارد و کاربران با برخی از عملکردها ارتباط دارند. تغییر مقدار موجود در یک ساختار تو در تو می تواند مشکل ساز باشد ، زیرا نمی توان مقدار را تغییر داد.

4.7/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا