تکنولوژی

طراحی UI/UX در اپلیکیشن های موبایل و اهمیت آن!

اکثریت مردم از رسانه های دیجیتالی در دسکتاپ کامپیوتر یا تلفن همراه استفاده می کنند. هر دو سیستم عامل دارای تعداد زیادی کاربر هستند. دسکتاپ برای دسترسی سریع به صفحات وب توصیه می شود ، در حالی که تلفن های همراه برای ایجاد تجربه کاربری عالی (UX) شناخته شده است.
موبایل و فناوری های مرتبط با آن در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده اند و با پیشرفت ، انتظارات مردم از هزینه کمتر و انجام کارهای بیشتر بدون هیچ مشکلی روز به روز بیشتر می شود. این امر اهمیت طراحی UI/UX را برای برنامه موبایل شما بسیار محوری می کند.
برنامه های تلفن همراه دلیل اصلی انتخاب مردم برای موبایل به جای دسکتاپ است. در سال 2018 ، تعداد برنامه های تلفن همراه بارگیری شده در سراسر جهان 205.4 میلیارد بود که انتظار می رود تا سال 2022 به 258.2 میلیارد برسد. آمار خود نشان می دهد که دسکتاپ به سرعت در حال تبدیل شدن به “نقطه تماس ثانویه” برای تعداد زیادی از مخاطبان دیجیتالی است. مردم به دلیل عملکرد و توانایی انجام سریع کارها به سراغ برنامه موبایل می روند.

UI/UX در اپلیکیشن های موبایل

در این عصر دیجیتالی شدن ، برنامه تلفن همراه شما باید رقابت قوی را تجربه کند تا در بازار دیجیتال زنده بماند. بنابراین ، برای برنامه تلفن همراه شما بسیار مهم است که دارای یک طراحی جذاب و زیبا باشد که می تواند بر ذهن مشتریان تأثیر بگذارد.
طراحی UI/UX برنامه تلفن همراه تجربه کاربر را افزایش می دهد و از این رو نقش مهمی در موفقیت برنامه تلفن همراه شما ایفا می کند. برای درک اهمیت طراحی UI/UX اجازه دهید ابتدا هر دو اصطلاح را توضیح دهیم.

UI چیست؟

UI مخفف رابط کاربری user interface است. این راهی است که کاربران از طریق آن با برنامه تلفن همراه ارتباط برقرار می کنند. رابط کاربری شامل همه کنترل ها ، دکمه ها ، بلوک ها و عناصر برنامه است.
هدف اصلی رابط کاربر ایجاد تعامل آسان ، لذت بخش و موثر بین کاربر و برنامه است. فرایند توسعه UI شامل انتخاب رنگ ، هویت شرکت و جدیدترین اصول طراحی است.

UX چیست؟

مخفف UX مخفف تجربه کاربر user experience است. ایده UX ارائه بهترین تجربه برای کاربر با سهولت استفاده و احساس نحوه تأثیر کاربر بر ایجاد ارزش کسب و کار شما است. ایجاد UX شامل تعریف نحوه عملکرد محصول و برآورده کردن الزامات کاربران است. UX باید شفاف ، راحت ، کاربر پسند و باید در جهت کار کردن کاربران شما به مشتریان وفادار کار کند.

اهمیت UI/UX در برنامه های تلفن همراه

برای توسعه دهندگان ، دانستن اهمیت UI/UX در برنامه تلفن همراه ضروری است. شما می توانید یک برنامه با عملکرد عالی ایجاد کنید ، اما اگر روی بخش طراحی تمرکز نکنید ، ممکن است منجر به خرابی برنامه شما شود. داشتن توازن مناسب بین عملکرد و UI/UX برنامه به منظور موفقیت در آن الزامی است. در زیر چند نکته برای برجسته کردن اهمیت طراحی UI/UX در برنامه های تلفن همراه آورده شده است.

کاربران را مجذوب خود می کند

وقتی کاربران برنامه شما را باز می کنند ، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا بر آنها تأثیر بگذارید. آنها فقط تصمیم خواهند گرفت که برنامه شما به اندازه کافی قانع کننده و مفید باشد ، در غیر این صورت آنها برنامه را ترک خواهند کرد. عامل مهم بعدی تعامل است. اگر کاربران تعامل خوبی با اپلیکیشن برقرار کنند در برنامه خواهند ماند و بخش های مختلف آن سر خواهند زد.

افزایش رضایت مندی مشتریان و بهبود ROI

هنگامی که برنامه شما دارای طراحی چشمگیر و زیبایی است ، محتوای جذاب و ناوبری آسان را به مشتریان شما ارائه می دهد و آنها را از خدمات برنامه خود راضی می کند. یک مشتری خوشحال تمایل دارد برنامه شما را به دیگران توصیه کند ، که به نوبه خود منجر به افزایش مشتریان می شود ، بنابراین ROI در تجارت شما افزایش می یابد.

صرفه جویی در وقت و هزینه

اگر در طراحی UI/UX خوب هزینه کنید ، احتمال اینکه مشتریان شما با استفاده از برنامه شما با مشکلی برخورد کنند بسیار اندک است. یک محصول بی عیب و نقص نیازی به به روزرسانی مکرر ندارد و بنابراین ، در صرفه جویی در وقت و هزینه به شما کمک می کند.

در فروشگاه اپلیکیشن های موبایل برجسته شوید

این که برنامه خوب است یا نه ، با توجه به تعداد کاربرانی که آن را دوست دارند تعیین می شود. رتبه بندی و بررسی کاربران راضی مطمئناً برنامه تلفن همراه شما را در صدر جدول قرار می دهد. مطمئن شوید که UI/UX شگفت انگیزی را در اختیار کاربران قرار می دهید. مشخص شدن در لیست بالا به طور خودکار کاربران بیشتری را به برنامه شما می آورد.

طراحی UI/UX برند شما را تقویت می کند

هنگامی که شما در خدمات طراحی UI/UX عالی سرمایه گذاری می کنید ، رضایت مشتری شما را افزایش می دهد ، بنابراین مشتریان شما را خوشحال می کند. کاربران دوست دارند در کنار برندهایی بمانند که آنها را خوشحال و راضی می کند. بررسی این مشتریان خوشحال به شما کمک می کند تا تغییرات لازم را ایجاد کرده و برنامه خود را بهبود دهید.
رابطه خوب بین سازمان شما و مشتریان باعث افزایش اعتبار شرکت شما و ایجاد ارزش نام تجاری خوب می شود.

نکاتی برای بهبود UI/UX برنامه شما

در زیر جنبه های مهم UI/UX است که باید برای بهبود ظاهر برنامه تلفن همراه و عملکرد آن کار کنید.
یکنواختی را حفظ کنید
شما باید اطمینان حاصل کنید که طراحی در سراسر برنامه بدون تغییر باشد. نباید فقط به آیکون ها و دکمه ها محدود شود بلکه رنگ و الگو نیز باید یکسان باشد. طراحی یکپارچه برنامه ، آشنایی با برنامه را افزایش می دهد و تعامل کاربر را با آن آسان می کند.

ارائه سرعت بارگذاری استثنایی

طراحی صفحه شما باید به گونه ای باشد که به زمان بارگذاری زیادی نیاز نداشته باشد. سرعت یکی از مهمترین جنبه های طراحی UX است. بنابراین کاربر می خواهد در وقت خود صرفه جویی کند. آنها ترجیح می دهند انتخاب کنند برای برنامه با کوتاهترین بازه بارگذاری زمان بارگذاری بیشتر برنامه ، نرخ پرش کاربران را بیشتر می کند.

از عناصر معمولی استفاده کنید

استفاده از عناصر آشنا در برنامه به کاربر در صرفه جویی در زمان کمک می کند و به او اجازه می دهد بدون هیچ گونه سردرگمی از آن به طور یکپارچه استفاده کند. کاربر نباید به راهنمای اضافی در مورد نحوه استفاده از برنامه احتیاج داشته باشد.
عناصر شامل نمادها ، دکمه ها ، رنگ و الگوها هستند. آنها باید به روشی که در اکثر برنامه ها طراحی شده است طراحی شوند. هرچه کاربر سریعتر با برنامه شما آشنا شود ، احتمال موفقیت آن بیشتر می شود.

آن را تا آنجا که ممکن است تعاملی کنید

یک برنامه تعاملی بیشتر کاربر پسند است. وقتی به کاربران اجازه می دهید با برنامه ارتباط برقرار کنند ، بین آنها ارتباط ایجاد می کند. یک برنامه تعاملی به کاربران این امکان را می دهد تا از یک تب به تب دیگر به راحتی حرکت کنند.

طراحی ساده و معمولی

طراحی برنامه شما باید خدمات استثنایی را با حداقل ورودی به منظور افزایش علاقه کاربران ارائه دهد. برنامه ای با درهم و برهمی زیاد مشتریان را گیج و ناامید می کند بنابراین کاربران را دور می کند. ناوبری مستقیم به جلو به مشتریان کمک می کند تا به راحتی با برنامه همراه شوند.

نتیجه

UI/UX جنبه بسیار مهمی از برنامه تلفن همراه شما است. برای موفقیت برنامه خود ، باید یک رابط کاربری شگفت انگیز و تجربه کاربری را از طریق برنامه خود ارائه دهید. با درک نیاز مخاطبان مورد نظر و ترجیحات بازار آنها ، می توانید برنامه خود را تعاملی و جذاب تر کنید.
اگر سوالی دارید یا می خواهید ما به شما در ایجاد UI/UX برای برنامه تلفن همراه و موبایل خود کمک کنیم ، با ما تماس بگیرید. ما بسیار خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم!

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا