اخبار

زمان برگزاری بیست‌وششمین دوره نمایشگاه الکامپ هنوز مشخص نیست

به گزارش کارمادیو، اسفندماه زمان برگزاری بیست‌وششمین دوره نمایشگاه الکامپ اعلام شده است؛ اما رئیس سازمان نصر تهران می‌گوید برگزاری این نمایشگاه در این دوره هنوز قطعی نیست. نمایشگاه الکامپ تا امروز چندین بار به دلایل مختلف لغو و برگزار نشده است.

لغو دوره بیست‌وششم نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) در روزهای ابتدایی آبان ۱۴۰۱، منجر به آن شد که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اسفندماه را به‌عنوان زمان جایگزین برای برگزاری این رویداد انتخاب کند اما حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که این زمان قطعی نیست و ممکن است برگزاری این دوره از نمایشگاه الکامپ به سال آینده موکول شود.

الکامپ بیست و ششم تا امروز یک مرتبه به دلیل شیوع کرونا و یک مرتبه به دلیل تقارن با ایام ماه محرم لغو شده بود. انصراف تعدادی از شرکت‌ها و مخالفت پیمانکار برگزارکننده نمایشگاه با برگزاری این نمایشگاه در شرایط اجتماعی و همچنین در دورانی که محدودیت‌های اینترنت وجود داشت، علت لغو الکامپ ۲۶ برای سومین مرتبه اعلام شد.

حالا با وجود تداوم شرایط نامطلوب و ناپایدار اینترنت به نظر می‌رسد شرایط برای برگزاری این نمایشگاه تفاوتی با گذشته نداشته باشد.

حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به همین موضوع به هفته‌نامه کارنگ اعلام کرده است:

در حال‌ حاضر تصویر شفافی از شرایط نداریم و با توجه به این که محدودیت‌های اینترنتی هم ادامه دارد، برگزاری نمایشگاه مورد نظر و توجه اعضا نیست. البته این را هم بگویم که مشکل فقط محدودیت‌ها نیست و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هم همگی دست به دست هم داده‌اند تا اعضا چندان راغب به برگزاری الکامپ در سال ۱۴۰۱ نباشند.

او درباره علت اعلام شدن تاریخ برگزاری نمایشگاه در اسفند سال جاری نیز توضیح داده است: «وقتی تاریخ نمایشگاه الکامپ در آبان‌ماه لغو شد بحث بر سر شرایط و به خاطر محدودیت‌های اینترنتی و مشکلات به وجود آمده برای کسب‌وکارها بود و این که در این شرایط نمی‌توان نمایشگاه تخصصی در حوزه آی‌تی برگزار کرد و بهتر است زمان دیگری جایگزین شود. به همین خاطر مجموعه شرکت‌ نمایشگاه بین‌المللی در همین امسال برای تاریخ جایگزین برنامه‌ریزی کرده و در نهایت تنها تاریخ باقی مانده اسفند بوده که این زمان را برای الکامپ اعلام کرده است.»

بااین‌حال، برگزار شدن یا نشدن این نمایشگاه منوط به نظر اعضای سازمان نصر تهران است و هرچند به گفته اسلامی، اسفندماه بازه زمانی مناسبی برای برگزاری نمایشگاه نیست، اما اگر عامه اعضا موافق با برگزاری در این تاریخ باشند، الکامپ برگزار خواهد شد. او همچنین اعلام کرده است که اگر نظر اعضای سازمان نظام صنفی این باشد که امسال نباید نمایشگاه برگزار شود، این سازمان عذرخواهی خواهد کرد و سال آینده نمایشگاه را برگزار می‌کند.

بنابراین، برگزار شدن بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک یا لغو آن برای چهارمین دفعه وابسته به نظر اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران است که این سازمان پیگیر آن خواهد شد.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا