تکنولوژی

سیستم هشدار زلزله گوگل چیست و چطور کار می‌کند؟

روزانه زمین‌لرزه‌های بسیاری در جهان روی می‌دهد و صدها میلیون نفر در مناطق زلزله خیز زندگی می کنند. به همین دلیل یک هشدار اولیه می‌تواند به مردم کمک کند تا برای لرزش آماده شوند. یکی از زیرساخت‌هایی که می‌تواند برای این کار مورد استفاده قرار گیرد گوشی‌های هوشمندی است که امروز در دست تمام مردم وجود دارد. سیستم تشخیص زلزله گوگل در حال حاضر فقط در کشورهای محدود شامل: ایالات متحده آمریکا، یونان، نیوزلند، قزاقستان، قرقیزستان، فیلیپین، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان فعال است. با کارمادیو همراه باشید.

سیستم هشدار زلزله گوگل چیست؟

سیستم هشدار زلزله یا My Earthquake Alerts یک برنامه قدرتمند برای زلزله است و توسط گوگل در سال ۲۰۲۰ معرفی شد که تمام اطلاعات مورد نیاز شما را همراه با اعلان‌های فشاری در مورد زلزله را به صورت رایگان ارائه می‌کند. همچنین شامل یک طراحی زیبا و ساده است که برای آخرین نسخه های اندروید بهینه شده است. نقشه زلزله زنده که می تواند زمین لرزه ها را از سراسر جهان شناسایی و ردیابی کند به کاربران اندروید اطلاع رسانی کند.

سیستم هشدار زلزله گوگل چیست؟

تشخیص زلزله

گوگل برای تشخیص زلزله در آمریکا با تیم شیک‌آلرت همکاری می‌کند که از شبکه‌ای متشکل از ۱۶۷۵ حسگر لرزه‌ای برای تشخیص لرزش زمین‌لرزه دارند و این داده‌ها را برای تعیین مکان و اندازه زلزله تجزیه و تحلیل می‌کند. سیستم شیک‌آلرت سیگنالی را به سیستم هشدار زلزله اندروید ارسال می‌کند، که سپس هشدار زلزله را مستقیماً برای کاربران اندروید ارسال می‌شود.

خارج از این ایالت های ایالات متحده، گوگل رویکرد اشتراک جمعی اطلاعات برای تشخیص زلزله استفاده می‌کند. در این فرایند از اطلاعات شتاب‌سنج‌های موجود در گوشی‌ها استفاده می‌شود که می‌توانند ارتعاشات و سرعت را حس کنند، سیگنال‌هایی که احتمال وقوع زلزله را نشان می‌دهند. اگر تلفن چیزی را تشخیص دهد که فکر می‌کند ممکن است زلزله باشد، سیگنالی را به همراه موقعیت مکانی از محل وقوع لرزش به سرور تشخیص زلزله گوگل ارسال می‌کند. سپس سرور اطلاعات بسیاری از تلفن ها را ترکیب می کند تا بفهمد که آیا زلزله ای در حال وقوع است یا خیر. این رویکرد از بیش از ۲ میلیارد تلفن اندرویدی در حال استفاده در سراسر جهان به عنوان مینی لرزه سنج برای ایجاد بزرگترین شبکه تشخیص زلزله در جهان استفاده می کند. این تلفن ها لرزش و سرعت لرزش زلزله را تشخیص می دهند و به کاربران اندروید در مناطق آسیب دیده هشدار می دهند.

سیستم هشدار زلزله اندروید

اندروید دو نوع اعلان دارد که برای هشدار به کاربران در مورد زلزله طراحی شده است. هشدار اول به گونه ای که با ضربه زدن روی اعلان، اطلاعات بیشتری را ارائه دهد و برای زلزله‌های ضعیف ارسال می‌شود و در عین حال تنظیمات صدا، مزاحم نشوید و اعلان تلفن را تغییر نمی‌دهد.

هشدار دوم برای جلب توجه قبل از تجربه لرزش متوسط تا شدید طراحی شده به طوری که بتوانید برای محافظت از خود اقدام کنید و برای زلزله‌ای با بزرگی ۴.۵ درجه در مقیاس ریشتر یا بیشتر ارسال می‌شود. این هشدار تنظیمات مزاحم نشوید را بی‌اثر، صفحه‌نمایش را روشن و صدای بلندی پخش می‌کند.

تشخیص زلزله در جستجوی گوگل نیز قابل مشاهده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر گونه فعالیت لرزه ای در نزدیکی خود، به سادگی عبارت «زلزله در نزدیکی من» را جستجو کنید.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا