سبک زندگی

18 ترفند پوشیدن لباس که لاغرتر به نظر برسیم

داشتن اندام لاغر یکی از آرزوهای بیشتر افراد مخصوصا خانم ها است. علاوه بر رژیم غذایی مناسب، ورزش روزمره و خواب کافی اینکه چه لباسی بپوشیم تا لاغرتر به نظر برسیم نیز اهمیت دارد.

ترفندهایی در پوشش وجود دارد که خطای دید ایجاد کرده و اندام افراد را لاغرتر نشان می‌دهد. در این مقاله از سایت کارمادیو شما را بیشتر با تغییرات لازم در پوشش برای لاغر نشان دادن آشنا می‌کنیم.

1. استفاده از لباس رنگ مشکی

استفاده از رنگ های روشن و تیره در کنار هم به زیبایی استایل شما کمک زیادی می کند. برای این منظور در بخش هایی از بدن که می خواهید لاغرتر به نظر برسد از رنگ مشکی و در سایر بخش ها از رنگ روشن استفاده نمایید.

اگر می خواهید بالاتنه شما لاغر به نظر برسد در بخش بالایی لباس تیره مانند رنگ مشکی و در بخش پایینی از رنگ های روشن مانند سفید استفاده نمایید.

2. پوشیدن لباس با خطوط عمودی

پوشیدن لباس با خطوط عمودی

استفاده از لباس‌های راهراه به لاغر نشان دادن شما و افزایش قد کمک زیادی می‌ کند. اگر می ‌خواهید لاغرتر به نظر برسید باید لباس‌ هایی انتخاب کنید که فاصله بین راه راه‌ های آن کمتر باشد.

3. استفاده مناسب از لباس با خطوط افقی

اگر می‌ خواهید از لباس‌ های راه راه افقی استفاده کنید باید بتوانید تعادل لازم را بین بخش‌ های مختلف بدن به وجود بیاورید. به این منظور پوشیدن راه راه افقی در بخش ‌هایی از بدن به بزرگ نشان دادن آن بخش‌ ها کمک می ‌کند.

4. جدا کردن پاها از کمر با لباس مناسب

جدا کردن پاها از کمر با لباس مناسب

برای اینکه بدن شما کشیده و لاغرتر به نظر برسد باید بین بالاتنه و پاهای خود فاصله ایجاد کنید. به این منظور پوشیدن شلوارهای بلند مانند شلوارهای دمپا و بگ به همراه یک شومیز یا کت کوتاه با رنگ متفاوت استایلی مناسب است.

جدا کردن پاها از کمر علاوه بر لاغر نشان دادن را نیز قد بلندتر نشان می‌ دهد و مخصوصاً تکنیکی مناسب برای افراد قد کوتاه می‌باشد.

5. پوشش متناسب با فرم بدن

برای این که لباس مناسب با استایل خود را بپوشید لازم است فرم بدن خود را بشناسید و متناسب با آن لباس را انتخاب کنید. فرم‌ های بدن شامل سیب، مستطیلی، گلابی، ساعت شنی و مثلث وارونه می باشند که هر کدام سبک لباس خاص خود را دارند.

6. استفاده از لباس با سایز مناسب

برای اینکه اندام شما لاغرتر به نظر برسد توصیه می ‌شود از لباس‌ هایی استفاده کنید که دقیقاً سایز بدن شما هستند. لباس‌ های گشاد اندام شما را مخفی می‌کنند و لباس‌ های خیلی تنگ بخش‌ های چاق بدن شما را برجسته می‌ نمایند.

نکته مهم دیگری در انتخاب سایز لباس، لباس‌ های زیر شما هستند. استفاده از لباس زیر تنگ باعث می‌ شود خطوط آن ها بر روی بدن شما افتاده و در نتیجه چاق ‌تر دیده شوید.

7. پوشیدن لباس‌های یک رنگ راهی برای لاغری

لباس ‌های یک رنگ یکی دیگر از راه ‌های افزایش تناسب اندام شما هستند. این در حالی است که استفاده از رنگ‌های غیر مرتبط با یکدیگر موجب شلخته شدن اندام شما شده و اندام را چاق نشان می‌دهد.

8. لباس‌های طرح‌دار مناسب بپوشید

لباس‌های طرح‌دار مناسب بپوشید

لباس های طرح دار با طرح های درشت در چاق نشان دادن شما بسیار اثرگذار هستند بنابراین توصیه می ‌شود از این لباس ها حداقل استفاده را به کار بگیرید. البته این به معنای حذف لباس های گل دار نیست بلکه می توانید از شال و روسری با طرح های بزرگ استفاده کنید.

9. استفاده از لباس هایی که برجستگی سینه و باسن را نشان می دهند

در انتخاب مدل لباس خود سعی کنید از لباس هایی استفاده نمایید که برجستگی سینه و باسن شما را بهتر نشان می دهند زیرا این مسأله سبب می شود کمر شما باریک تر به نظر برسد.

انتخاب لباس‌هایی مانند انواع پیراهن، بلوز و تاپ که در بخش پهلو گشاد هستند و یا در ناحیه سینه شما را بزرگتر نشان می‌دهند گزینه مناسبی می باشند.

10. استفاده از زیورآلات جذاب و متنوع

یکی از راه‌های لاغر نشان دادن اندام شما استفاده از زیورآلات جذاب و سایز بزرگ مانند گردنبندهای بلند و یا دستبندهای بزرگ می‌ باشد.

قابل توجه است که استفاده از زیورآلات زیبا باعث می ‌شود تمرکز افراد از روی اندام شما به زیورآلاتتان جلب شود. بنابراین یکی از گزینه‌هایی است که دقت در انتخاب آنها سبب می شود که شما با سلیقه‌تر و خاص‌تر به نظر برسید.

11. استفاده از کفش‌های پاشنه بلند راهی برای افزایش قد

استفاده از کفش‌های پاشنه بلند راهی برای افزایش قد

یکی از راهکارهای فعالان حوزه مد و زیبایی استفاده از کفش ‌های پاشنه بلند متناسب با اندام شما می ‌باشد. کفش‌ های پاشنه بلند پاهای شما را کشیده‌ تر و اندام شما را بلندتر می‌ کند و در نتیجه لاغرتر به نظر می‌ رسید.

همچنین هنگامی که کفش پاشنه بلند می ‌پوشید صاف ‌تر می ایستید و شانه و کمر شما ‌لاغرتر می ‌شود که در افزایش قد و حفظ لاغری موثر است.

کفش های با پاشنه باریک و نوک تیز بپوشید تا پاهایتان کشیده تر دیده شوند. پوشیدن کفش های با نوک گرد و پاشنه های پهن خطای دید ایجاد کرده و پاهایتان را کوتاه و چاق نشان می دهد.

12. استفاده از کیف متناسب با اندام

کیف یکی از اکسسوری‌ های ضروری برای خانم‌ ها است که در تناسب اندام آنها تاثیر بسیار زیادی دارد و لازم است متناسب با استایل خود از آن استفاده کنند.

اگر قدتان کوتاه است از کیف‌های مستطیلی و مربعی با سایز متوسط استفاده کنید زیرا کیف‌های بزرگ کاربرد زیادی برای شما ندارند.

اگر شخص قد بلندی هستید استفاده از کیف‌ های بزرگ مستطیلی و مربعی گزینه مناسبی است.‌ استفاده از کیف‌ های مینی برای افراد قد بلند مناسب نیست و موجب می‌ شود چاق به نظر برسند.

13. استفاده از شلوار مناسب برای لاغر نشان دادن

استفاده از شلوار مناسب در لاغر نشان دادن شما تاثیر زیادی به همین منظور از پوشیدن شلوارهای خیلی تنگ، خیلی گشاد و فاق کوتاه خودداری کنید و به جای راسته و فاق بلند مناسب استفاده نمایید.

شلوارهایی که جیب بزرگی دارند و یا در قسمت ران سنگشور شده اند، باعث می شوند چاق تر به نظر برسید.

14. لازم نیست حتما از مد روز پیروی کنید

به شما توصیه می شود از لباس هایی که متناسب با اندام شما هستند استفاده کنید نه لباس هایی که صرفا مد روز می باشند. ممکن است لباسی مد باشد اما برای شما مناسب نباشد. بنابراین در پوشش خود حتما این مسأله را مد نظر داشته باشید.

15. شلوار و کمربند مناسب برای لاغری

کمربند مناسب قد شما را بلندتر نمی کند بلکه با ایجاد ظرافت در بدن شما موجب می‌ شود قدتان بلندتر و در نتیجه لاغرتر به نظر برسید.

بهره گیری از کمربند، چه کمربندهای پهن و چه کمربندهای باریک در اندام شما ایجاد ظرافت کرده و قد شما را بلندتر می کند‌ .وقتی کمربند بر روی کت و شلوار قرار می گیرد در لاغرتر نشان دادن شما بسیار موثر است.

16. مانتو و کت مناسب برای لاغر شدن

برای این که لاغرتر به نظر برسید توصیه می شود از مانتو و کت های جذب استفاده نمایید. زیرا مانتو و کت های اور سایز اندام شما را تخم مرغی نشان می دهد. مثلا کت باریک با شلوار و تاپ جذب گزینه بسیار مناسبی می باشد.

با توجه به فرم بدن از کت تا ارتفاع کمر، باسن و ران استفاده کنید و سعی کنید کت های شما حتما برش دار باشند تا لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسید.

17. دامن مناسب برای لاغر دیده شدن

دامن یکی از لباس های مورد علاقه خانم ها است که در محیط کار، مجالس و منزل می توانند از آن استفاده نمایند. با این حال انتخاب دامن اهمیت زیادی دارد و لازم است متناسب با فرم بدن شما صورت بگیرد.

اگر می خواهید اندام شما لاغر تر و کشیده تر به نظر برسد توصیه می شود از دامن های ماکسی و مدادی استفاده کنید. لازم به ذکر است استفاده از دامن های خیلی کوتاه برای خانم های چاق مناسب نیست و بهتر است دامن حتما پایین زانو باشد.

دامن میدی و مدادی که از ناحیه کمر تنگ و در پایین باسن پهن هستند در لاغر نشان دادن شما گزینه بسیار خوبی هستند. همچنین در هنگام خرید دامن به برش های دامن دقت نمایید مثلا دامن های توری برای زیباتر نشان دادن ساق پا مناسب هستند.

18. مدل مو در لاغر نشان دادن افراد

مدل مو یکی دیگر از معیارهایی است که در آغاز نشان دادن شما موثر می باشد. موهای صاف و لخت باعث می شود لاغرتر به نظر برسید. همچنین بستن موها به صورت دم اسبی صورت افراد را لاغرتر نشان می دهد.

نتیجه گیری

با تغییراتی در مدل لباس، رنگ لباس، مدل مو و حتی زیور آلاتی که استفاده می نمایید میتوانید به مقدار زیادی خطای دید ایجاد کنید. در نتیجه قد شما بلندتر و اندام شما لاغرتر نشان داده می شود.

در این مقاله از سایت کارمادیو شما را با ترفندهایی آشنا کردیم که به کمک آن میتوانید تغییرات چشمگیری در استایل خود به وجود بیاورید.

 

 

 

 

3.8/5 - (54 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا