سبک زندگی

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری و کاهش وزن

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های دنیا است و بسیاری از طرفداران آن بدون نوشیدن یک فنجان از آن نمی توانند صبح خود را شروع کنند. یکی از علت های محبوبیت قهوه، تنوع در شیوه تهیه آن است. قهوه برای افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن معجزه می کند. قهوه با داشتن مقادیر بالای کافئین و کالری بسیار کم برای لاغری مفید است. ولی باید بدانید چه زمانی آن را مصرف کنید تا به شما کمک کند به وزن ایده آل خود برسید. در این مقاله از کارمادیو تصمیم داریم تا بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری را با شما مرور کنیم بنابراین تا اتمام مقاله همراه ما باشید.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری بعد از صبحانه و همچنین قبل از ورزش کردن است. چرا که نوشیدن قهوه را باید به زمانی موکول کنید که فعالیت های شما شروع می شود زیرا بازدهی شما با نوشیدن قهوه بالا می رود بنابراین بهتر می توانید کارهای خود را انجام دهید و تحرک بیشتری داشته باشید تا بتوانید به کاهش وزن خود کمک کنید. اگر قهوه را برای لاغری انتخاب کرده اید باید قبل از هر چیزی نکات کلیدی و مهمی را در مورد آن نیز به خوبی یاد بگیرید. این نکات شامل موارد زیر هستند.

  • برای لاغری از دانه های سبز قهوه استفاده نکنید.
  • این نوشیدنی را به هیچ وجه با شکم خالی مصرف نکنید چرا که سبب رفلکس معده و در طولانی مدت منجر به بیماری های معده می شود.
  • قهوه ایده آل برای لاغری، قهوه سیاه است.
  • برای رسیدن به نتیجه مطلوب علاوه بر نوشیدن قهوه باید ورزش های مناسب و رژیم غذایی متعادل را هم در نظر بگیرید.
  • خوردن قهوه بعد از غذا در کاهش وزن موثر است چرا که کافئین موجود در آن به کلسترول و کلوگز موجود در غذا که هردو منجر به اضافه وزن می شوند اجازه نمی‌دهد در بدن افزایش پیدا کنند. البته ذکر این مورد هم الزامی است که کسانی که از کم خونی شدید رنج می برند نباید قهوه را بلافاصله پس از غذا مصرف کنند چرا که قهوه در جذب آهن موجود در غذا تداخل بوجود می آورد.
  • افرادی که کمبود کلسیم شدید دارند و همچنین سالمندان باید نوشیدن قهوه را کاهش دهند چرا که قهوه سبب کاهش جذب کلسیم می شود.
  • برای لاغری با قهوه باید حداقل در طول روز ۴ فنجان قهوه بنوشید تا به وزن دلخواه خود برسید.
  • قهوه را برای لاغری به هیچ عنوان قبل از خواب ننوشید زیرا کافئین موجود در آن سبب ایجاد اختلال در خواب می شود.
  • نوشیدن قهوه برای بیماران قلبی و عروقی و همچنین بانوان باردار ممنوع است.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

نوشیدن قهوه در صبح ها بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

به هیچ عنوان بدون خوردن صبحانه، قهوه ننوشید چرا که این تصور که با نوشیدن قهوه ناشتا لاغر می شویم، غلط است. زیرا اگر درصد خیلی کمی احتمال لاغری با خوردن قهوه ناشتا وجود داشته باشد تاثیرات بسیار منفی بر سلامت شخص می گذارد. بنابراین قهوه را بعد از صبحانه که معده شما پر است، بنوشید. در واقع از اواسط تا اواخر صبح بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری است.

نوشیدن قهوه قبل از ورزش بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری قبل از ورزش است زیرا شخص قصد دارد به فعالیت بدنی و تحرک بپردازد و چربی های بسیار زیادی را حین انجام فعالیت بدنی بسوزاند. افراد ورزشکار، قهوه را به عنوان یک روتین ورزشی در باشگاه می نوشند تا بتوانند به صورت قابل توجهی به تناسب اندام خود کمک کنند.

قهوه به دلیل دارا بودن ‌کورتیزول و کافئین، نیم ساعت قبل از ورزش بسیار مفید است. کورتیزول موجود در قهوه حس خوشایندی به فرد می دهد و کافئین موجود در آن نیز سبب می شود تحرک بدنی فرد بالا رود و در نتیجه سوخت و ساز افزایش می یابد و منجر به لاغری می ‌شود.

جمع بندی

اگر مرغوب ترین نوع قهوه سیاه و همچنین بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری را انتخاب کنید گام بزرگی برای لاغری خود برداشته اید ولی ورزش و رژیم غذایی متعادل را نباید نادیده بگیرید و تنها به نوشیدن قهوه برای لاغری اکتفا کنید. ما در این مقاله از کارمادیو چند نکته کلیدی و مهم برای لاغری با قهوه و همچنین بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری را برای شما شرح دادیم تا شما بتوانید با مطالعه آن بهترین نتیجه ممکن را برای خود رقم بزنید. اکنون می توانید مقاله مصرف آب زیره سبز برای لاغری را امتحان کنید.

 

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا