تکنولوژی

فهمیدن نوع تیک آبی توییتر با افزونه کروم

توییتر با مدیریت جدید ایلان ماسک، امکان دریافت تیک آبی را برای کاربران توییتر بلو با پرداخت اشتراک ماهانه ۸ دلار فراهم نموده است که مشکلات بسیاری را برای کاربران با هویت های فیک و تقلبی بوجود آورده است. هرچند توییتر قصد دارد از یک تیک خاکستری جدید برای شناسایی کاربرانی که با پرداخت هزینه حساب خود را قابل‌ تایید کرده‌اند استفاده کند، توسعه‌دهندگان افزونه جدیدی برای مرورگرها ساخته‌اند که می‌تواند نشان دهد کدام حساب‌ها با خرید توییتر بلو این نشان را دریافت کرده‌اند.

در حال حاضر تیک آبی توییتر در دسترس دو گروه افراد قرار می‌گیرد: حساب‌هایی که به‌عنوان «شخص برجسته در دولت، اخبار، سرگرمی یا دسته‌بندی‌های دیگر» به‌طور رسمی تایید شده‌اند و حساب‌هایی که با عضویت در سرویس Twitter Blue هزینه آن را پرداخت کرده‌اند. با کلیک‌کردن روی تیک آبی هر حساب به این توضیحات دست پیدا خواهید کرد. اما این افزونه جدید کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.

افزونه مشخص‌کننده تیک آبی توییتر

این افزونه که با کنایه‌ای نسبت به هزینه سرویس بلو و تاکید ایلان ماسک روی آن، «هشت دلار» (Eight Dollars) نام‌گذاری شده، توسط Will Seagar و Walter Lim ساخته شده است. به بیان ساده، این افزونه نشان حساب‌های تایید‌شده را با دو گزینه جدید «واقعاً تایید شده» (Actually Verified) برای حساب‌های برجسته و «پرداخت برای تایید» (Paid for Verification) برای مشترکین توییتر بلو جایگزین می‌کند که در تصویر بالا قابل مشاهده است.

افزونه مشخص‌کننده تیک آبی توییتر

افزونه Eight Dollars نشان جدید را در پروفایل کاربران، فید صفحه اصلی شما و هر جای دیگری که نشان تیک آبی تاییدیه توییتر در آن نشان داده می‌شود، به شما نمایش خواهد داد.

از آنجایی که این افزونه کاملاً جدید است، هنوز نمی‌توان آن را از طریق استور وب کروم روی مرورگر نصب کرد و توسعه‌دهندگان هنوز در انتظار تایید آن توسط گوگل هستند. در حال حاضر باید با روشن‌کردن گزینه Developer Mode در صفحه افزونه‌های کروم و بارگیری کد افزونه از Github، آن را به‌صورت دستی نصب کرد. همین روش در سایر مرورگرهایی که از افزونه‌های کروم پشتیبانی می‌کنند، مانند فایرفاکس و مایکروسافت اج نیز کار می‌کند.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا