سبک زندگی

کارما چیست؟ ۱۲ قانون کارما را بخوانید

کارما یا کرمَه یا کرمن (به انگلیسی: Karma) به معنی زیستکار یا عملکرد فرد در زندگی است. این عملکردها ذاتاً و به طور خودکار نتایجی (انتقام کیهانی / الهی) را در این زندگی و زندگی بعد به دنبال دارند. بدین معنی که « هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی ».

به زبان ساده تر وقتی کار و اعمال خوبی انجام می دهیم در عکس العمل آن نتایج خوبی خواهیم گرفت. اما وقتی کار و اعمال بدی انجام می دهیم بر اساس قانون کارما در کائنات که همانند قانون جذب یک قانون ثابت در جهان است نتایج منفی وارد زندگی تان می شود. به زبان ساده می گویند از هر دست بدهی از همان دست هم میگیری و این ضرب المثل ساده بیانگر قانون کارما در جهان هستی است.

با کارمادیو همراه باشید تا ۱۲ قانون کارما را با هم بررسی کنیم:

1. قانون بزرگ و اصلی کارما

بزرگ ترین قانون کارما این است که هرچه بدهی، همان را باز می ستانی ، مثلا اگر سعی کنی که یک دوست واقعی باشی ، دوستان واقعی در اطراف خود پیدا می کنی .

2. قانون فروتنی

همان گونه که باید چیزهایی را در درون خود تغییر دهید، باید چیزهایی را نیز بپذیرید . به عنوان مثال اگر قرار است مواد مخدر یا عادت مخرب دیگری را کنار بگذارید، در وهله اول باید آن را بپذیرید و آسیب های آن را قبول داشته باشید و در واقع لذت واقعی زمانی به دست می آید که بدانی چه چیزی مانع لذت تو شده و آن را از سر راه بردارید .

3. قانون خلق کنندگی

شما باید فرد فعالی در زندگی باشید؛ نمی توانید هر چیزی را بدون هیچ اقدامی به دست بیاورید و در واقع باید در سرتان آرزوهای زیادی داشته باشید و یک کارمای خوب را برای جهان خود بسازید.

4. قانون رشد

بسیاری از افراد تعجب می کنند که چرا تاریخ تکرار می شود. این قانون بیانگر این است که افراد و مکان هایی که در کنار شما قرار دارند، همگی انتخاب شما هستند. ما مسئول تغییر خود هستیم و نمی توان انتظار داشت که زندگی و یا دیگران ما را تغییر بدهند .

این قانون به ما یادآوری می کند که باید در زندگی فعال باشیم و خودمان را برای رشد بیشتر به چالش بکشیم .

5. قانون مسئولیت پذیری

یک حقیقت جهانی این است که ما آینه چیزهایی هستیم که در اطراف مان وجود دارند و هرچیزی که در اطراف ماست، آینه ای است که به ما نشان می دهد که چه کسی هستیم پس اگر زندگی شما زرق و برق نداشته باشد، هیچ درخشندگی از شما ساطع نخواهد شد .

مسئولیت پذیر بودن به معنای این است که مسئولیت جایی که هستید، جایی که می خواهید باشید و کارهایی که می خواهید انجام دهید را قبول کنید . همانند قانون رشد عمل کنید و هیچ چیزی را به سادگی نپذیرید و خودتان همه چیز را دستخوش تغییر کنید .

6. قانون تمرکز

این قانون به شما می گوید که با وجود داشتن وظایف زیاد در طول روز حتما باید روی یکی از آن ها تمرکز کنید زیرا باید ذهن خود را تقسیم بندی کنید و افکار منفی را در همان لحظه دور بریزید .

7. قانون اتصال

این قانون نشان دهنده این است که چگونه هر چیزی به طور درونی دارای انرژی متصل است . برای فهم این موضوع باید از چیزهای ساده و کوچک شروع کنید ، مثلا به چیزهایی فکر کنید که دوست دارید در زندگی به دست بیاورید . سعی کنید که هر چیز کوچک را برای خود مشخص کنید و بعد ببینید که چگونه انرژی درونی هر کدام از کارها باعث بلند پروازی شما می شود .

8. قانون عمل گرایی

شاید این نام برای این قانون کاملا بیانگر آن نباشد اما به عنوان مثال اگر اظهار می کنید که می خواهید دوست واقعی باشید، باید در برهه ای از زندگی حرف خود را با عملتان یکی کنید که در واقع با این کار این تئوری را تمرین می کنید . زمانی که حقیقتی را اظهار می کنید ، زمانی است که می فهمید حقیقت چیست و شما دقیقا کجای این حقیقت هستید .

9. قانون اکنون و همین جا

یکی از اصلی ترین تکنیک ها را می توان به این قانون اختصاص داد . این قانون مانع این می شود که در زندگی به گذشته یا آینده فکر کنید و شما را تشویق می کند در لحظه حضور داشته باشید و همین الان را زندگی کنید که با این کار تصمیمات بهتر و جدی تری می گیرید .

10. قانون تغییر

این قانون به ما می گوید که باید به سادگی کنترل زندگی خود را در دست بگیریم و تغییرات خود را مدیریت کنیم .

11. قانون صبوری و پاداش

بدون صبر نمی توانید هیچ چیزی را به دست بیاورید و باید اکنون را دریابید و از مسیر رسیدن به هدف لذت ببرید تا اینکه خود هدف را پیش چشمانتان ببینید و مطمئن باشید که هر چیزی در زمان صحیح خودش به دست شما می رسد و همیشه صبر و سخت کوشش پاداش خودش را دارد .

12. قانون الهام بخشی و اهمیت

کلید این قانون انرژی و احساس عشق است و هیچ چیز نمی تواند عالی باشد، مگر اینکه عشق را چاشنی آن کرده باشید . عملکرد این قانون در سطح معنوی نیز کاربردی است و نشان می دهد که برآورده شدن انتظارات ما به میزان عشق و اهمیتی بستگی دارد که به آن داریم .

4.2/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
روزانا
6 ماه قبل

سلام من کارمااعتقاددارم وله چشم خودم دیدم یکی از دوستانم جواب کارماداده سخت جواب داد

دکمه بازگشت به بالا