سبک زندگی

14 جادوی شگفت انگیز خمیر دندان در خانه داری که باید بدانید

خمیردندان یکی از لوازمات بهداشتی می باشد که کاربرد آن فقط شستن و تمیز کردن دندان ها نیست بلکه می تواند از لکه های چای و قهوه تا تمیز کردن تا تمیز کردن کلیدهای پیانو هم استفاده شود قطعا دانستن این کاربردهای خمیردندان شما را شگفت زده خواهد کرد.

در این مقاله از کارمادیو قصد داریم تا شما را با کاربردهای شگفت انگیز خمیردندان در خانه داری آشنا کنیم بنابراین تا اتمام مقاله همراه ما باشید.

1- لکه قهوه و چای

لکه های قهوه و چای روی دندان ها با استفاده از خمیردندان به راحتی از بین می برد. برای از بین بردن لک‌ های چای و قهوه بر روی لیوان ها هم می توانید از خمیردندان استفاده کنید. به این صورت که خمیردندان را بر روی یک اسکاچ مرطوب بمالید و لیوان ها را با آن بشویید و آبکشی کنید.

2- تمیز کردن اتو

با گذشت زمان کف اتو ممکن است دچار رسوب گرفتگی شود که در این صورت عملکرد اتو تحت تاثیر قرار می گیرد. شما با استفاده از مقداری خمیر دندان می توانید رسوب کف اتو را از بین ببرید.

به این صورت که با استفاده از کمی خمیردندان و یک پارچه سطح آلوده اتو را تمیز کنید و سپس با یک حوله نم دار خمیردندان را از سطح اتو کاملا پاک کنید.

3- خطوط مداد و مداد رنگی روی دیوار یا وسایل

پاک کردن خطوط مداد و مداد رنگی روی دیوار یا وسایل با خمیر دندان

خمیر دندان یک نوع ساینده خفیف است لکه های مداد را از روی کاغذ دیواری و دیوار پاک کند. مقدار کمی از خمیردندان سفید را روی خطوط مداد رنگی یا مداد بمالید و بعد از سه دقیقه روی سطح را با یک دستمال تمیز پاک کنید. خمیردندان را به صورت کامل پاک کنید چرا که ماندن آن روی دیوار ممکن است به آن آسیب وارد کند‌.

4- تمیز کردن ظروف کرومی

برای تمیز کردن ظروف کرومی که نیاز به پولیش سریع دارند از خمیردندان استفاده کنید. کمی خمیردندان را با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک بر روی ظروف کرومی بمالید تا کثیفی ها کاملا از بین بروند و ظروف کرومی شما به خوبی براق شوند.

5- تمیز کردن کف صابون از روی دوش، سینک و محفظه های فایبر گلاس

کف صابون انباشته شده بر روی دوش، سینک و محفظه های فایبرگلاس را می توانید با استفاده از خمیردندان به آسانی تمیز کنید.

کمی خمیردندان را با استفاده از یک دستمال میکروفایبر روی سطح مورد نظر به طور محکم بمالید تا کف صابون به خوبی از بین برود و سطوح کاملا تمیز شوند.

6- ابزارهای حالت دهنده مو

پوست های مرده و روغن های باقی مانده بر روی ابزارهای حالت دهنده مو مثل فرکننده ها و صاف کننده های مو را با استفاده کمی خمیردندان و یک پارچه تمیز و خشک می توانید به راحتی تمیز کنید. سپس مواد باقی مانده و خمیردندان را با استفاده از یک پارچه مرطوب کاملا پاک کنید.

7- ظروف مسی

برای از بین بردن لکه های سیاه و همچنین جلا دادن مس کافی است دور تا دور ظرف مسی را با خمیردندان بمالید سپس با استفاده از یک اسفنج تمیز و حرکات دایره وار روی سطوح مسی بکشید. بعد از گذشت پانزده دقیقه ظرف مسی را با آب بشویید و با یک پارچه پاکیزه کاملا خشک کنید.

8- آینه ضد بخار با استفاده از خمیر دندان

از خمیردندان می توانید برای جلوگیری از ایجاد بخار بر روی آینه داخل حمام استفاده کنید. به این شکل که قبل از حمام رفتن مقدار کمی از خمیردندان را روی آینه حمام بمالید و آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید. این کار موجب می شود که از بخار گرفتن آینه جلوگیری به عمل آید.

9- از بین بردن بوی غذا از روی تخته های برش، ظروف نگهداری و دست ها

برای از بین بردن بوی نامطبوع مواد غذایی از روی تخته های برش، ظروف نگهداری مواد غذایی و دست ها کافی است دست ها و یا ابزار مورد نظر را با استفاده از مقداری خمیردندان شستشو دهید و سپس با یک پارچه تمیز خشک کنید.

10- تمیز کردن کفش های کتانی و کفش های چرم

برای تمیز کردن زیره لاستیکی کفش کتانی کافی است با استفاده از یک مسواک قدیمی و مقداری خمیردندان آن را تمیز کنید. همچنین از این ترفند برای تمیز کردن کفش چرم با استفاده از یک پارچه لطیف و مقداری خمیردندان با حرکات دایره ای روی سطح مورد نظر بمالید و آن را با یک پارچه نم دار به خوبی تمیز کنید.

11- از بین بردن خراش های نمایشگر موبایل و تبلت

حتما تا به حال متوجه خراش های کوچک روی تلفن همراه و تبلت خود شده اید. برای از بین بردن این خراش ها کافی است یک قطره خمیردندان را نوک انگشت خود بگذارید و روی خراش ها به آرامی بمالید سپس با استفاده از یک پارچه میکروفایبر که کمی آن را مرطوب کرده اید سطح مورد نظر را پاک کنید.

12- تمیز کردن چراغ مه شکن خودرو با استفاده از خمیر دندان

تمیز کردن چراغ مه شکن خودرو با استفاده از خمیر دندان

اگر نور چراغ‌های ماشین شما کدر شده و درخشش خود را از دست داده، برای رفع کدری آن ها می توانید از خمیردندان استفاده کنید.

برای انجام این کار کافی است کمی خمیردندان را روی یک اسفنج مرطوب یا پارچه میکروفایبر بمالید و با حرکات دایره ای چراغ ها را تمیز کنید. سپس با استفاده از یک پارچه مرطوب و تمیز سطح مورد نظر را از خمیردندان و آلودگی ها پاکسازی کنید.

13- از بین بردن خط و خش کفپوش های مشمع

خط و خش کفپوش های مشمع را با استفاده از خمیردندان می توانید به راحتی از بین ببرید. خمیردندان را با یک پارچه تمیز و خشک بر روی کفپوش ها به محکمی بکشید به گونه ای که خراش ها از بین رروند سپس برای تمیز کردن سطح از یک دستمال مرطوب کمک بگیرید

14- تمیز کردن آلودگی ها و چربی های روی کلیدهای پیانو با استفاده از خمیردندان

جنس کلیدهای پیانوهای مدرن از پلاستیک است ولی کلیدهای پیانوهای قدیمی از جنس عاج هستند. چربی ها و آلودگی های هردو نوع پیانو با استفاده از خمیر دندان تمیز می شوند.

برای این کار از یک مسواک قدیمی و مقداری خمیردندان برای تمیز کردن کلیدها کمک بگیرید سپس با یک پارچه مرطوب کلیدهای پیانو را به خوبی تمیز کنید.

کلام آخر

در این مقاله از کارمادیو شما را با چندین مورد از کاربردهای شگفت انگیز خمیردندان در خانه داری آشنا کردیم‌. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که به هیچ عنوان از خمیردندان های مخصوص کودکان، خمیردندان های ذغالی و سفید کننده و همچنین خمیردندان های ژله‌ای برای تمیز کردن سطوح استفاده نکنید.

استفاده از خمیر دندان های ذکر شده مواد سفید کننده و رنگ ها ممکن است به سطوح آسیب بزنند. پس با دقت از این ترفند استفاده نمایید و مراقب باشید که به سطوح آسیبی نزنید.

 

1.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا