فیلم و سریال

5 تفاوت مهم بین انیمه با کارتون و انیمیشن

انیمه سبکی از هنر انیمیشن سازی است که از ژاپن شروع شده و با استفاده از پویانمایی و طراحی توسط دست بوده است ولی انیمیشن ها عکس هایی هستند که پشت سرهم و با سرعت مشخصی به نمایش در می آیند که ما آن را به صورت فیلم مشاهده می کنیم.

در این مقاله از کارمادیو تصمیم داریم تا تفاوت بین انیمه و انیمیشن را به صورت دقیق بررسی کنیم تا انتها همراه ما باشید.

انیمه چیست؟

انیمه شکلی از انیمیشن است که در اصل از کشور ژاپن آغاز شده است و طراحی آن به صورت پویانمایی رایانه ای و دست است انیمه ها دارای خصوصیاتی مانند شخصیت های پرجنب و جوش، نقاشی های رنگارنگ، داستانی همراه با نبرد و پیکار و همچنین موضوعات خیالی که قرار است در آینده رخ دهند، همراه است.

انیمه چیست؟

انیمیشن چیست؟

انیمیشن فرآیندی است که در آن عکس ها به صورت تصاویر متحرک در می آیند در اصطلاح به این کار فریم به فریم اجرا کردن میگویند که با حرکتی بسیار ظریف در هر فریم در جنبش هستند و در نهایت یک فیلم متحرک بوجود می آورند. در بعضی جاها به تصاویر ۲ بعدی متحرک، کارتون و به تصاویر ۳ بعدی متحرک، انیمیشن می گویند.

تفاوت انیمه با انیمیشن

اکنون که با انیمه و انیمیشن آشنا شدید باید تفاوت های آن ها را نیز بدانید، در این قسمت به تفاوت انیمه با انیمیشن می پردازیم.

۱- تفاوت در جزئیات

در انیمه تمرکز اصلی عمدتا روی محیط دراماتیک، کاراکترها و پس زمینه است ولی در انیمیشن ها، تولید کنندگان روی شخصیت ها و همچنین حرکات آنها متمرکز می شوند همین موضوع سبب شده است تا تفاوت بسیار زیادی بین این دو در جزئیات بوجود آید.

۲- توهم حرکت

انیمیشن به معنی حرکت دادن به تصویرهای ایستا است و انیماتورها از آرایه تصاویر ثابت همراه با تغییرات ظریف در کنار یکدیگر استفاده می کنند و به آنها حرکت می دهند این تصاویر در هنگام حرکت نرم و یکپارچه به نظر می آیند.

اما حرکت در انیمه کمتر و تکراری است بنابراین زمانی که یک شخصیت در حال صحبت است یک حرکت خفیف دهان و چند تار موی متحرک به چشم می آید.

۳- سبک محتوا

آشکارترین و بزرگ ترین تفاوت بین انیمه و انیمیشن سبک محتوا است که به وضوح می توان مشاهده نمود سبک محتوایی انیمیشن ها گاها جهانی و عمدتا غربی است ولی اکثر انیمه ها تحت تاثیر فرهنگ ژاپن هستند.

هر انیمه ای که تماشا کنید تاثیرات فرهنگ، هنر و تاریخ ژاپن را در آن مشاهده خواهید کرد سبک محتوایی انیمه ها بیشتر دارای مضامین تاریک و برای بزرگسالان مناسب است در حالی که بیشتر انیمیشن ها برای کودکان مناسب هستند.

۴- ویژگی های اغراق آمیز و خارج از روال عادی در اشخاص (کارکترها)

در انیمه ها چشم ها حالتی غیرطبیعی و بسیار درشت هستند همچنین بدن ها بلندتر و باریک و اندام ها غیر متعارف هستند و لباسها نزدیک به واقعیت و رنگ موها اکثرا روشن و غیرمعمولی مانند سبز، صورتی و … هستند در حالی که در انیمیشن ها کارکترهای انسانی حالتی مخاطب پسند و فان دارند.

انیمیشن چیست؟

۵- خطوط ساده و سایه زنی در مقابل حجم و طراحی های 3D

در انیمه ها از خطوط سایه زنی و ساده در طراحی محیط های انیمه، کارکترها و نماها استفاده می شود در حالی که در انیمیشن ها طراحی ها، کل داستان و جزئیات دارای ساختاری نزدیک به سه بعدی بودن و دارای حجم هستند.

جمع بندی

در این مقاله از کارمادیو به تفاوت بین انیمه و انیمیشن پرداختیم با خواندن مطالب فوق می توانید درک بیشتری از این دو و همچنین تفاوت بین آنها داشته باشید با وجود تفاوت های بسیار بین این دو اکثر مردم عاشق تماشای انیمیشن و همچنین انیمه ها هستند و از تماشای آنها لذت زیادی می برند.

 

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا