سبک زندگی

چرا کوتاه بودن مو در زنان جذابیت زیادی برای مردان دارد؟

این ایده که زنان مو بلند به چشم مردان جفت خواستنی تری هستند نتیجه ی دهه ها تأکید بر این موضوع در فرهنگ عامه و روانشناسی فرگشتی است. با این حال، تحقیقات نشان داده داشتن موهای کوتاه صرفاً تداعی گر جنبه های متفاوتی از جذابیت زنانه است. زنان مو بلند «سالم» و «باهوش» و زنان مو کوتاه «بامحبت» و «زنانه» تلقی می شوند. در نهایت، همه چیز به ترجیح شخصی فرد بستگی دارد، اما جذابیت زنان مو کوتاه برای برخی مردان دلایلی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. با کارمادیو همراه باشید.

۱- موهای کوتاه بیشتر جلب توجه می کنند

مدل موهای کوتاه متمایزند، به همین دلیل توجه مردان را به خود جلب می کنند. بسیاری از مردانی که زنان مو کوتاه را ترجیح می دهند معتقدند موی کوتاه در زنان به اندازه ی موی بلند متداول نیست و همین امر آن را خاص و متفاوت می کند. زنی که موهای خود را بسیار کوتاه می کند، به طور حتم توجه ها را به خود جلب می کند.

۲- صورت و گردن بهتر دیده می شود

شاید متوجه شده باشید که در اغلب نمایش های مُد، موهای مدل ها را عقب می دهند و سعی می کنند چهره ی آن ها را تا حد ممکن باز کنند. دلیلش این است که موها توجه را به خود جلب و ویژگی های زنانه ی ظاهر مدل را پنهان می کنند. گردن و صورت زنان برای مردان از جذابیت زیادی برخوردار است و مدل موهای کوتاه این امکان را می دهند تا این زیبایی های زنانه خود را بهتر نشان دهند.

۳- موهای کوتاه مردان را به یاد سلبریتی های جذاب می اندازد

بسیاری از زنان مشهور از مدل موهای کوتاه استفاده کرده اند، امری که تداعی بسیار خوشایندی در ذهن مردان ایجاد می کند. در حقیقت زنان مو کوتاه مردان را به یاد آن سلبریتی های جذاب می اندازند.

۴- موهای کوتاه رسیدگی کمتری نیاز دارند

به این فکر کنید که رسیدگی به موهای بلند و آرایش آن ها تا چه حد زمان بر و هزینه بر است. مردان هم همیشه از طولانی شدن زمان آماده شدن خانم ها کلافه می شوند. پس موی کوتاه یک انتخاب بُرد- بُرد است.

اسکارلت جوهانسون - مدل مو کوتاه

۵- بالا بودن اعتماد به نفس را نشان می دهد

همه ی زن ها حاضر به امتحان کردن مدل موهای کوتاه نیستند. این کار شجاعت و از آن مهم تر، اعتماد به نفس زیادی می طلبد. زنانی که اعتماد به نفس زیادی دارند از جذابیت زیادی برای مردان برخوردارند و با کوتاه کردن موهای خود مردان فوراً به اعتماد به نفس بالای شما پی می برند.

۶- مزاحمت و دردسری ندارد

جالب است که یکی از دلایل علاقه ی مردان به موهای کوتاه این است که مزاحمت موهای بلند را ندارد. مردان از اینکه موهای زن مورد علاقه شان دائم در دهان و چشم هایشان فرو رود کلافه می شوند. به علاوه، دیگر خبری از تارهای بلند مو روی لباس ها و وسایل شان یا در گوشه و کنار خانه نخواهد بود.

۷- اهمیت به ظاهر را نشان می دهد

اگر زنی تصمیم به انتخاب یک مدل موی ویژه برای خود و رسیدگی به آن بگیرد، به ان معنی است که به خوبی از خود مراقبت می کند. این امر اهمیت زیادی برای مردان دارد، چون علاقه ی یک زن به رسیدگی به ظاهر خود را نشان می دهد.

منبع: روزیاتو

3.1/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا