خواندنی

13 نکته مهم که هنگام خرید طلای دست دوم باید به آنها توجه کرد

هنگام خرید طلا و جواهرات دست دوم باید به نکات مهمی توجه کرد بنابراین اگر شما هم از علاقمندان به بازار طلا و جواهرات هستید این مقاله از کارمادیو او را تا پایان مطالعه کنید تا نکات مهم هنگام خرید طلای دو دست دوم را بدانید.

نکات مربوط به خرید طلای دسته دوم

برخی از نکاتی که هنگام دست دوم باید به آنها توجه کنید شامل موارد زیر است:

۱. عیار طلا را در نظر بگیرید

امروزه معمولا در بازار زیورآلات دارای عیارهای ۱۸ و ۲۲ هستند و زیور آلاتی مانند انگشتر النگو گردنبند و غیره که ما آنها را خریداری می‌کنیم معمولاً دارای عیار ۱۸ هستند و منظور از عیار ۱۸ یعنی تنها ۱۸ درصد از ترکیب آنها طلا است و ۸۲ دیگر را فلزات دیگر تشکیل می‌ دهد.

۲. طلای نگین‌دار نخرید

اگر قصد دارید با خرید طلای دست دوم سرمایه‌گذاری کنید بنابراین طلا هایی که دارای نگین و سنگ‌های هستند را خریداری نکنید چرا که به هنگام فروش از قیمت آنها کاسته می‌ شود.

طلای نگین‌دار در هنگام خرید طلای دسته دوم نخرید

۳. به فاکتور و مشخصات آن توجه کنید

فاکتور نشانه مالکیت شما بر یک قطعه طلا است که نقش مهمی جهت اثبات سرقتی و جعلی نبودن آن دارد بنابراین هنگام خرید هرگونه طلا، چه طلا دست دوم و چه طلا نو به فاکتور آن که باید دارای شماره فاکتور، نام طلا فروشی، لوگوی طلا فروشی، نام  شما، شماره تماس شما به عنوان خریدار، نام کالای خریدار شده و عیار آن و وزن طلای خریداری شده، قیمت روز طلا، قیمت متعلقات، مهر طلافروشی و غیر درج شده باشد.

۴.  در زمان کم تقاضا طلا خریداری کنید

هنگام خرید طلا چه طلای دست دوم و چه طلاهای نو به نوسانات بازار طلا توجه کنید و هنگامی طلا خریداری کنید که نسبت به روزهای قبل افت قیمت را تجربه کرده است همچنین ماه هایی مانند ماه محرم و سفر که مراسم ازدواج در آنها برگزار نمی‌ شود زمان مناسبی برای خرید طلا است.

۵. برای خرید طلای دست دوم مقایسه کنید

قبل از خرید طلا همه جوانب را سنجیده و مدل‌ های مختلف طلا را با هم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ ترین طلای روز را خریداری نمایید.

۶. به قیمت طلا توجه کنید

هنگامی که طلا فروش در حال محاسبه قیمت طلای خریداری شده توسط شما است، به نحوه محاسبه طلا توسط او توجه کنید و بدانید که قیمت کل طلای مساوی با درصد مالیات+درصد سود+(وزن کل×اجرت هر گرم+قیمت هر گرم) می‌باشد.

۷. سال ضرب سکه طلا را در نظر بگیرید

از دیگر نکات هنگام خرید طلای دست دوم  نظیر سکه طلا توجه به سال ضرب آن است که باید سکه‌ هایی خریداری کنید که دارای سال ضرب جدیدتری هستند تا به هنگام فروش بتوانید با قیمت بیشتری آنها را بفروشید.

۸. پول نقد پرداخت نکنید

هنگام خرید طلا بهتر است به صورت نقد حساب کنید و پول را از طریق کارتخوان مغازه طلا فروشی پرداخت کنید و مبالغ پرداختی با جزئیات در فاکتور درج گردد.

۹. به وزن طلا هنگام محاسبه توجه کنید

هنگامی که طلا فروش در حال محاسبه وزن طلای مد نظر شما است شخصاً بر کار او نظارت کنید و نیز اگر می‌ خواهید طلایی خریداری کنید که استفاده روزانه داشته باشد سعی کنید طلای مقاوم‌ تر و ضخیم‌ تر انتخاب نمایید.

رنگ طلا هنگام خرید طلای دست دوم

۱۰. رنگ طلا در خرید طلای دست دوم

در بازار طلای زرد طلای سفید و رزگلد موجود است و رایج‌ ترین رنگ آن برای خرید همان رنگ زرد می‌ باشد.

۱۱. عجله نکنید

هنگام خرید طلای دست دوم لازم است که تمام طلاها و جواهرات موجود در چند طلا فروشی را دیده و با هم مقایسه و یکی از بهترین آنها را انتخاب کنید صبوری در خرید طلا می‌ شود که از قیمت‌ ها و مدل‌ های موجود اطلاعات لازم را کسب کنید.

۱۲. ضمانت مرجع طلا را در نظر بگیرید

ممکن است پس از خرید طلا و جواهرات پشیمان شویم و بخواهیم آن را پس داده و یا تعویض کنیم بنابراین فکر این مسئله را قبل از خرید نیز بکنید و از فروشنده طلا فروشی در ارتباط با این مسئله قبل از خرید صحبت کنید.

۱۳. به شناسنامه سنگ توجه کنید

اگر طلایی خریداری می‌ کنید که دارای سنگ قیمتی است شناسنامه سنگ را نیز دریافت کنید و در مورد نحوه فروش آن اطلاعات لازم از طلا فروشی را دریافت کنید.

کلام آخر

خرید طلای دست دوم یکی از راه‌ های سرمایه‌ گذاری است و ما در این مطلب نکات مربوط به خرید آن را ذکر کردیم. همچنین می‌ توانید برای انتخاب گوشواره های زیبا مقاله ۱۳ گوشواره دخترانه فانتزی و جذاب که هر نگاهی را خیره می‌کند را مطالعه کنید.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا