خواندنی

7 مورد از مزایا و معایب دوچرخه برقی که قبل از خرید باید بدانید

دوچرخه های برقی بسیار قدرتمندتر و سریع تر از دوچرخه های معمولی هستند و انتخاب بسیار خوبی برای کسانی هستند که تصمیم دارند برای مدتی طولانی دوچرخه سواری کنند یا مسافت زیادی را با استفاده از دوچرخه طی کنند‌. اما این وسیله نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر هم مزایا و هم معایبی دارد. ما در این مقاله از کارمادیو تصمیم داریم تا مزایا و معایب دوچرخه برقی را برای شما بررسی کنیم بنابراین تا اتمام مقاله همراه ما باشید.

مزایای دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی نسبت به دوچرخه های معمولی مزیت های بیشتری دارند که سبب برتری آن ها شده است. سرعت بیشتر، ترغیب به ورزش، کمک به تناسب اندام و سلامتی از مهم ‌ترین مزایای دوچرخه برقی به شمار می روند.

۱- سرعت بالاتر با دوچرخه برقی

همانطور که میدانید دوچرخه سواری با سرعت زیاد هیجان بیشتری دارد. بنابراین اگر شما هم دوست دارید این هیجان را تجربه کنید پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه برقی است‌ چرا که دوچرخه های برقی نسبت به دوچرخه های معمولی شتاب و سرعت بالاتری دارند. در تولید دوچرخه های برقی از باتری و موتور استفاده می شود به همین علت سواری با آن ها پرشتاب تر و البته آسان تر است.

۲- تشویق و ترغیب شما به ورزش با دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی انگیزه دوچرخه سواری را برای افراد دو چندان می کند و دوچرخه سواری یکی از بهترین ورزش ها برای تناسب اندام است که می تواند به سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری در افراد کمک کند.

۳- کمک به محیط زیست با دوچرخه های برقی

شما می توانید با استفاده از دوچرخه برقی بدون اینکه احساس خستگی کنید، مسافت زیادی را طی کنید بنابراین دوچرخه های برقی جایگزین بسیار مناسبی برای وسایل نقلیه شخصی، عمومی و … که به محیط زیست آسیب می رسانند، است. علاوه بر این در خرید بنزین و همچنین پرداخت کرایه اتوبوس و تاکسی می توانید صرفه‌جویی کنید.

مزایا و معایب دوچرخه برقی

معایب دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی علاوه بر همه مزایایی که آن ها را ذکر کردیم، معایبی نیز دارند که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم.

۱- زمان بر بودن شارژ مجدد دوچرخه برقی

یکی از مهم ترین معایب دوچرخه های برقی، زمان بر بودن شارژ مجدد باتری آن ها است‌. به صورت میانگین می توان گفت که بین چهار الی شش ساعت زمان لازم است تا باتری این دوچرخه ها شارژ بگیرد. البته این زمان با توجه به برند و مدل دوچرخه بمی تواند، بیشتر طول بکشد. اکثر دوچرخه های برقی موجود در بازار پس از گذشت ۳ ساعت شارژ نگه می دارند بنابراین لازم است که همیشه حواستان به تمام شدن شارژ باتری دوچرخه خود باشد.

۲- بالا بودن هزینه نگهداری و تعمیر دوچرخه های برقی

همانگونه که میدانید که نگهداری و تعمیر دوچرخه های معمولی بسیار آسان است و زمانی که آسیب جدی هم به آن ها وارد نشود، هزینه تعمیر آن ها بسیار پایین است در حالی که این موضوع در مورد دوچرخه های برقی صدق نمی کند‌ چرا که هزینه نگهداری و تعمیر دوچرخه های برقی بسیار هزینه بر است و معدود افرادی هم دانش تعمیر آنها را دارند بنابراین در زمان تعمیر آن ها احتمال دارد دوچرخه برقی خود را به مدت چندین روز به تعمیرگاه بسپارید.

۳- وزن زیاد دوچرخه های برقی

هنگامی که شارژ باتری دوچرخه برقی شما تمام شود، وزن زیاد آن باعث دردسر برای شما می شود که در این هنگام مجبور می شوید با پدال زدن، خود را به مقصد مورد نظر برسانید در اینجاست که سنگینی وزن دوچرخه را احساس خواهید کرد چرا که در حالت عادی بخش زیادی از قدرت برای پدال زدن بوسیله باتری دوچرخه فراهم می شود.

۴- دشوار بودن کنترل سرعت دوچرخه

سرعت دوچرخه های برقی را می توان به صورت همزمان جزو معایب و مزایای آن ها به شمار آورد. سرعت بالای این دوچرخه ها به شما کمک می کنند که زودتر به مقصد برسید ولی سرعت بالا می تواند کنترل دوچرخه را برایتان دشوار نماید. البته با گذشت زمان با نحوه کنترل آنها به خوبی آشنا می شوید اما با این وجود بهتر است که در ابتدا محتاط تر عمل کنید.

جمع بندی

در این مقاله از کارمادیو به صورت مفصل مزایا و معایب دوچرخه برقی را برای شما بررسی کردیم. استفاده از دوچرخه های برقی در مقایسه با دوچرخه های معمولی تفاوت قابل توجهی دارد که تجربه آن را به شما پیشنهاد می کنیم البته کسانی که سن پایین تری دارند و یا به هر دلیلی از جمله وزن زیاد آن ها  قادر به جابجایی آن ها نیستند بهتر است در خرید این نوع دوچرخه ها تجدید نظر کنند.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا