فیلم و سریال

رهی اردکانی کیست؟ آیا این شخصیت واقعی است؟

سرزمین مادری نام یک مجموعه تلویزیونی ایرانی می‌باشد که به بررسی وقایع تاریخ سیاسی – اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی در بستر زندگی پسری نوجوان می‌پردازد.

رهی اردکانی شخصیت اصلی سریال سرزمین مادری است، سریالی که از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ ایران را در بستر زندگی یک پسربچه به نمایش می گذارد. در ادامه به معرفی این شخصیت خواهیم پرداخت. با کارمادیو همراه باشید.

رهی اردکانی در سریال سرزمین مادری کیست؟

رهی در خانواده‌ای متدین و با اصالت بختیاری به دنیا می‌آید. پس از تولد پدرش در بمباران نیروهای متفقین کشته می‌شود، پس از آن او توسط مادرش به تهران می‌رود. در تهران، رهی در یک خانواده توده‌ای بزرگ می‌شود، اما بر اثر به وقوع پیوستن ماجراهایی او به یک خانواده درباری سپرده می‌شود.

رهی در طول زندگی خود با چالش‌های زیادی روبرو می‌شود، اما همواره به دنبال یافتن هویت و معنای زندگی خود است. او در نهایت به یک انقلابی تبدیل می‌شود و در راه آزادی ایران از ظلم و استبداد می‌جنگد.

رهی دارای یک شخصیت محکم و شجاع است. او در برابر ظلم و بی‌عدالتی ایستادگی می‌کند و از ترس و خطر نمی‌ترسد.
همچنین رهی شخصیتی کنجکاو و دارای تفکر انتقادی است. او همواره به دنبال حقیقت و حقایق پنهان است. از طرفی رهی شخصیتی با ایمان و اعتقاد است. او به ارزش‌های انسانی و عدالت پایبند است.

رهی اردکانی شخصیتی نمادین است که نماینده مردم ایران در طول دوران مبارزه برای آزادی و استقلال است. سریال سرزمین مادری داستانش را در سه فصل روایت می‌کند. قهرمان این سریال «رهی» نام دارد که داستان زندگی‌اش در سه مقطع کودکی، جوانی و میانسالی روایت می‌شود. علی شادمان نقش کودکی، شهاب حسینی نقش جوانی و آرش مجیدی نقش میانسالی این کاراکتر را بازی کرده‌اند.

آیا شخصیت رهی اردکانی واقعی می باشد؟

شخصیت رهی اردکانی واقعی است؟

بر اساس این نوشته که در ابتدای فیلم سریال سرزمین مادری پخش می شود، شخصیت رهی اردکان غیر واقعی می باشد و عکس رهی اردکانی موجود نمی باشد و این شخصیت را نویسنده این سریال خلق کرده است.

4.1/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا