سبک زندگی

10 اشتباه در دکوراسیون که آشپزخانه را کوچکتر نشان می دهد

اگر تصمیم دارید کار ساخت و ساز زمین مسکونی تان را شروع کنید و یا اینکه یک خانه قدیمی دارید و قصد بازسازی آن را دارید و یا قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه را دارید در این مقاله از کارمادیو ما را همراهی کنید تا 10 اشتباه رایج که باعث می شود آشپزخانه شما کوچکتر جلوه کند را برای شما بیان کنیم.

۱. لوازم خانگی بزرگ

وسایل بزرگ به فضای بیشتری نیاز دارند بنابراین در زمان خرید وسایل جدید فضای آشپزخانه تان را در نظر بگیرید. چرا که وسایل جمع و جورتر و کوچکتر می توانند کمک کنند که آشپزخانه شما بزرگتر جلوه کند.

۲. نور ضعیف

اگر نور آشپزخانه شما مناسب باشد مسلما جاکارتا به نظر می رسد، به فرض مثال لامپ های توکار و همچنین روشنایی های زیر کابینت ها باعث روشن شدن کانترها می شوند در صورتی که لوسترها باعث ایجاد یک نقطه کانونی می شوند و باعث گرما در آشپزخانه شما می شوند.

۳. الگوهای بیش از حد

درست است که الگوها به آشپزخانه شما زیبایی می دهند اما طرح های متضاد و شلوغ می توانند فضا را تنگ تر نشان دهند، برای اینکه آشپزخانه شما بزرگتر جلوه کند سعی کنید فقط یک یا دو الگو با رنگ منسجم انتخاب کنید.

۴. به حداکثر رساندن نور طبیعی

مورد دیگری که تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون دارد نور طبیعی است.نور طبیعی باعث ایجاد فضای دلپذیری می شود پس به نور طبیعی اهمیت دهید. پنجره ها را به حداکثر برسانید و اطمینان پیدا کنید که موجب مسدود شدن نور نمی شوند همچنین سطوح بازتابنده مثل آینه و کاشی براق را به دیوارها بزنید تا نور به کامل در کل آشپزخانه پخش شود.

۵. استفاده از رنگ های تیره روی دیوار و کابینت

استفاده از رنگ های تیره روی دیوار و کابینت

همه شما می دانید که رنگ تیره نور را به خوبی جذب می کند و همین موضوع باعث کوچکتر شدن آشپزخانه شما می شود بنابراین به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم رنگ های روشن برای کابینت ها، کانتر آشپزخانه و همینطور روی دیوارها انتخاب کنید تا آشپزخانه شما جادارتر و روشن تر به نظر برسد.

۶. یونیت اضافی کابینت در آشپزخانه

درست است که کابینت های لاین بالا فضای ذخیره سازی خوبی دارند اما باعث می‌شوند که آشپزخانه شما بسته و کوچک شود بیایید قفسه های باز و یا طبقاتی را از طراح کابینت خود سفارش بگیرید تا فضای آشپزخانه سبک تر به نظر برسد. بدین ترتیب بدون اینکه احساس کنید فضای آشپزخانه اتان بسته است فضای ذخیره سازی خوبی هم دارید.

۷. کانترهای در هم ریخته

سعی کنید آشپزخانه را شلوغ نکنید، کانترها را شفاف و تمیز نگه دارید و فقط وسایلی را که به طور منظم از آن ها استفاده می کنید را به نمایش گذاشته و مابقی وسایل را در کشوها و کابینت ها قرار دهید.

۸. نادیده گرفتن فضای عمودی

حتما از فضای عمودی آشپزخانه خودتان نهایت استفاده را ببرید به عنوان مثال با نصب کردن قفسه بر روی دیوار و قسمت داخلی در کابینت‌ها بدون اینکه فضای با ارزش پیشخوان را اشغال کنید وسایل اضافه را در قفسه روی دیوارها و یا درب داخلی کابینت بگذارید تا آشپزخانه شما جادارتر و تمیز به نظر برسد.

۹. صرفه جویی در راه حل های ذخیره سازی

اگر آشپزخانه شما منظم باشد مطمئنا فضای بیشتری خواهید داشت پس هزینه ای که قرار است برای آشپزخانه کنید را صرف قفسه های کشو، قفسه قابلمه، جدا کننده کشو، قفسه سیب زمینی و پیاز درون کابینت کنید تا آشپزخانه ای ساده و بدون شلوغی داشته باشید.

۱۰. نادیده گرفتن نقاط کانونی

ایجاد نقاط کانونی یا نقاط مرکزی در آشپزخانه شما به گونه ای موثر توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند و باعث القای حس فضای گسترده می شود برای مثال یک نورپردازی عالی و یا یک اثر هنری فریبنده می تواند ظاهر شود. بنابراین ایده ای را انتخاب کنید که منحصر بفرد منعکس شود و با بقیه عناصر آشپزخانه شما هماهنگی داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله از کارمادیو در مورد 10 اشتباه رایج در دکوراسیون که آشپزخانه شما را کوچکتر نشان می دهد با ذکر توضیحات پرداختیم. امیدوارم نهایت استفاده را از این موضوع ببرید. همچنین می توانید موضوع مزایای استفاده از کابینت بالای یخچال را چنانچه به کارتان می آید، مطالعه کنید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا