تکنولوژی

به زودی سایت جدید Midjourney آغاز به کار می کند

به گزارش کارمادیو، Midjourney قرار است همین روزها با پلتفرم Discord خداحافظی کند. خبر خوب این است که این هوش مصنوعی دیگر وب‌سایت اختصاصی خود را دارد و به کاربران اجازه می‌دهد تجربه‌ای جدید و متفاوت در ایجاد تصاویر خود داشته‌باشند.

قبلا، کاربران برای دسترسی و استفاده از این هوش مصنوعی مجبور بودند چندین مرحله را پشت سر بگذارند و از یک هزارتو عبور کنند. ساخت یک اکانت در پلتفرم Discord و پیداکردن Midjourney برای واردشدن به این هوش مصنوعی الزامی بود.

بعد از ورود نیز برای تولید تصاویر باید در پنجره تایپ فقط از یک‌سری پیام‌ها و دستورات خاص استفاده می‌کردند. درواقع این دستورات همان زبان ارتباطی کاربران با هوش مصنوعی Midjourney بود. مشکلی که در اینجا وجود داشت این بود که کاربرانی جدیدی که تازه می‌خواستند با این ابزار کار کنند در ابتدای مسیر با چالش‌های بسیاری برای استفاده از این دستورات روبرو می‌شدند.

سخت‌ترین قسمت ماجرا این بود که کاربران پس از ساخت تصاویر باید در بخش مکالمات دیسکورد به دنبال تصاویر خودشان می گشتند. به‌همین دلیل کاربران هوش مصنوعی میدجرنی ابراز کردند که درحالی‌که پلتفرم Discord بستر مناسبی برای چت‌کردن است، محیط مناسبی برای تولید محتوای بصری نیست.

تغییرات Midjourney در وب سایت جدید

تغییرات Midjourney در وب سایت جدید

درحال حاضر وب‌سایت Midjourney در حالت آلفا قرار دارد. تنها کاربرانی که بیش از 10000 تصویر در Discord تولید کرده‌اند، می‌توانند به قابلیت هوش مصنوعی این وبسایت دسترسی داشته باشند.

خانه جدید این ابزار از رابط کاربری گرافیکی مناسب (GUI) پشتیبانی می‌کند. کاربران برای تعامل با این ابزار دیگر نیازی به تایپ پیام‌های متنی خاص ندارند. درخواست “Imagine” به صورت پیش‌فرض و از قبل برای کاربران آماده شده‌است و آن‌ها دیگر مجبور نیستند متن درخواست اولیه را به صورت دستی وارد کنند.

در ادامه این تغییرات، کاربران می‌تواند به‌راحتی سبک هنری تصاویر خود را تغییر دهند تا خاص و تک باشند. برخلاف Discord، که در آن کاربران مجبور بودند URL کامل تصاویر را خود به‌صورت دستی تایپ کنند، در این وب‌سایت جدید کاربران به‌راحتی می‌توانند آدرس را کپی پیست کنند.

خبر هیجان‌انگیز دیگر آن است نرم‌افزار مخصوص گوشی Midjourney  هم برای نسخه آیفون و هم اندروید در حال آماده‌شدن است. در آینده هم قرار است در کنار استفاده از دستورات متنی برای ساخت تصاویر، گزینه دستور صوتی نیز به این وب‌سایت اضافه شود.

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا