مد و استایل

8 قسمت صورت که می توان از هایلایتر استفاده کرد

هایلایتر یک محصول آرایشی است که نور طبیعی را منعکس می کند و روی نواحی صورت مانند استخوان گونه و پل بینی اعمال می شود تا آنها را برجسته یا روشن تر کند. هایلایتر نه تنها می تواند نور طبیعی را منعکس یا جذب کند، بلکه می تواند رنگ پوست را نیز بهبود بخشد.

استخوان گونه : برای اینکه ساختار استخوانی خود را تقویت کنید و ظاهری برجسته به صورت خود ببخشید، یک لایه نازک از هایلایتر را روی استخوان گونه خود بزنید. آن را کمی به سمت بالا زیر شقیقه‌های خود بکشید و با براش آرایشی خود آن را محو کنید تا از یک خط واضح، که در آن هایلایتر شما شروع و به پایان می‌رسد اجتناب کنید.

کمان کوپید : کمان کوپید بخش منحنی در مرکز لب بالایی شماست. برجسته کردن این ناحیه به بلند کردن لب‌ها کمک می‌کند و ظاهری کامل‌ تر داشته باشند و فرم مشخص‌ تری به آن‌ها می‌دهد.

استخوان ابرو : استخوان ابرو ناحیه ای از صورت است که نور را جذب می کند و نقش مهمی در ساختار استخوان شما دارد. با افزودن مقداری هایلایتر به این ناحیه (زیر قوس ابرو) به ابروهای خود ظاهری برجسته می بخشید.

گوشه های داخلی چشم : گوشه های داخلی چشم معمولا بیشتراز سایر نواحی صورت مستعد تیرگی هستند. مقداری هایلایتر اضافه کنید تا این ناحیه را روشن کرده و به چشمانتان ظاهری بیدارتر بدهید.

مرکز پلک : یکی دیگر از راه‌های عالی برای روشن‌تر کردن چشم‌ها و ظاهر کلی‌تان، اضافه کردن هایلایت ظریف به مرکز پلک‌هایتان است. اگر می‌خواهید آرایش چشم اسموکی یا دودی داشته باشید، ممکن است مناسب نباشد، اما برای آرایش طبیعی، این یک راه عالی برای بیدارتر به نظر رسیدن و در عین حال کمی درخشش است.

مرکز چانه : اگر صورت درازتر یا بیضی شکلی دارید که می‌خواهید کمی آن را گرد کنید، برجسته کردن مرکزچانه یک تکنیک آرایشی عالی است که باید امتحان کنید. مطمئن شوید که هایلایتر را در این قسمت ترکیب و محو می کنید این کار باعث می شود تا هایلایتر شما طبیعی تر به نظر برسد.

مرکز پیشانی : استفاده از هایلایتر بر روی مرکز پیشانی می تواند باعث متعادل سازی چهره شده و ظاهر آن را بهبود بخشد، زیرا نور طبیعی به راحتی به آن ضربه می زند.

پل بینی : بالاترین نقطه صورت، پل بینی است. نور طبیعی به راحتی می تواند به این ناحیه از صورت برخورد کند، بنابراین استفاده ازهایلایتر می تواند پل بینی را بیشتر برجسته کند.

نحوه استفاده از انواع هایلایتر صورت

دستیابی به درخششی که می خواهید به نوع هایلایترمایع یا پودری که انتخاب می کنید و جایی که آن را اعمال می کنید بستگی دارد.

اگرهایلایترهای مایع را ترجیح می دهید، استفاده از انگشتان برای این نوع محصولات کلیدی است. گرمای دستان شما به ذوب شدن محصول در پوست کمک می کند. همیشه به یاد داشته باشید که با دست های تمیز شروع کنید و از نوک انگشتان خود استفاده کنید و فرمول مایع را به آرامی به نقاطی از صورت خود که می خواهید برجسته نشان داده شوند، فشار دهید تا درخشش طبیعی و تمیزی را داشته باشید.

هنگام کار با فرمول پودری، ازبراش های آرایشی با اندازه متوسط ​​استفاده کنید، که به پخش و ترکیب هایلایتر روی نقاط بالای صورت شما مثل پل بینی و استخوان پیشانی کمک می کند.

نحوه استفاده ازهایلایترمایع

اعمال پایه

با کرم پودر یا پنکک آرایشی دررنگی که با رنگ پوست شما همخوانی دارد، رنگ صورت خود را یکدست کنید و هرگونه نقص را بپوشانید. کرم پودر را روی گونه ها، بینی، چانه و پیشانی خود به صورت نقطه ای بزنید. سپس، با ابزار آرایشی انتخابی خود مثل بلندر و یا براش آرایشی، به سمت خط رویش مو و پایین به سمت گردن خود کرم را ترکیب کنید.

کانتور

کانتور راه عالی برای افزودن وضوح و زاویه سازی به صورت شما است. برای یافتن رنگ مناسب پوست خود، کانتوری را انتخاب کنید که دو درجه تیره تر ازرنگ پوست شما باشد. یک پد آرایشی را کمی مرطوب کرده و کانتور مایع یا جامد را در زیر استخوان گونه، روی شقیقه‌ها و دوطرف بینی خود بمالید و با بلندر آن را محو کنید. مرطوب کردن پد آرایشی باعث محو شدن بهتر کانتور شما و ایجاد ظاهری طبیعی تر می شود.

هایلایتر

هایلایتر را بالای استخوان گونه، گوشه داخلی چشم، منحنی بالای لب، مرکز پلک ها و تمام قسمت استخوانی پیشانی قراردهید. سپس آن را با نوک انگشت و یا ابزار آرایشی مناسب، مخلوط کنید تا محصول در پوست ذوب شود و درخشندگی یکپارچه داشته باشد.

رژگونه

بعد ازاعمال هایلایتر گونه های خود را با یک رژگونه پرکنید، رژگونه که بهتر است مایع باشد را به صورتی بزنید که ازمرکز گونه ها شروع و به سمت گوش ها باز گردد. این کار وقتی با هایلایتر ترکیب می شود یک اثر لیفتینگ ظریف برای شما باقی می گذارد.

اسپری فیکس

برای اینکه از آرایش درخشان خود در مدت طولانی لذت ببرید، آرایش خود را با اسپری یا پودری فیکس ست کنید. صورت خود را با هر کدام ازفیکساتورها تثبیت کرده تا طول عمر آرایش خود را افزایش دهید.

نحوه استفاده از هایلایتر پودری

پرایمر

قبل از اینکه بتوانید ازهایلایتر پودری استفاده کنید، باید پایه آرایش خود را کامل تر از زمانی باشد که از هایلایترمایع استفاده می کنید. با یک پرایمر دارای خاصیت های کاهش دهنده تیرگی و پوشاننده منافذ باز صورت، شروع کنید. این محصول به صاف شدن پوست و افزایش ظاهر آرایش شما کمک می کند.

رژگونه و کانتور را اضافه کنید

از کانتور که دو درجه از رنگ پوست شما تیره تر است استفاده کنید و آن را در امتداد استخوان گونه، پیشانی و خط فک خود با یک براش آرایشی پخش کنید. سپس مانند مراحل قبل بعد از هایلایتر یک رژگونه مناسب رنگ پوست که بهتراست پودری باشد را روی برجستگی گونه های خود بمالید تا ظاهری طبیعی داشته باشید.

هایلایتر

اکنون قسمتی است که منتظرش بودید، هایلایترپودری  را با استفاده از یک براش آرایشی روی صورت خود اعمال کنید تا بتوانید به راحتی پودر را روی استخوان گونه، استخوان ابرو، پل بینی خود بمالید. همچنین می توانید مقداری را به منحنی بالای لب و گوشه داخلی چشم خود اضافه کنید تا آرایش چشم خود را روشن تر کنید.

طرز استفاده از هایلایتر با توجه به انواع آن

اشتباهات رایج هنگام استفاده از هایلایتر

لیست زیر اشتباهات رایجی است که افراد هنگام استفاده از هایلایتر روی صورت خود انجام می دهند.

  • هایلایتر اشتباه : هایلایتر در فرمول ها و رنگ های نود روشن تا تیره مختلفی تولید می شود که برای هر نوع و رنگ پوست طراحی شده است. فرمول های خاصی درون آنها وجود دارد که برای صورت های چرب و برای صورت خشک متفاوت است.
  • مناطق اشتباه : هایلایتر فقط باید در نواحی خاصی از صورت استفاده شود. که 8 ناحیه صورت می شود که ذکر کرده ایم مراقب باشید آن را روی نواحی که مستعد چربی هستند استفاده نکنید.
  • هایلایتر بیش از حد:  زیاده روی درهرچیزی همیشه خوب نیست. هایلایتر بیش از حد می تواند صورت را بسیار براق، غیر طبیعی و عرق کرده نشان دهد.
  • ابزارهای اشتباه : فرمول های مختلف هایلایتر باید با استفاده از ابزارهای مختلف آرایش استفاده شود. ابزارهای آرایشی مناسب می توانند دستیابی به ظاهر دلخواه را آسان تر کنند. براش های آرایشی برای هایلایترهای پودری عالی هستند، در حالی که می توان از اسفنج یا انگشتان برای هایلایترهای کرمی یا مایع استفاده کرد.
  • پایه اشتباه : هایلایتر معمولا بعد از کرم پودر یا پنکک آرایشی استفاده می شود. کرم پودرهای بی کیفیت نمی تواند بهترین هایلایت مورد نظر را نشان دهد، حتی اگر هایلایتر با کیفیت بالا باشد.

استفاده ازهایلایترمایع یا هایلایتر پودری برای انواع پوست

هایلایترهای مایع برای آرایش شبنم دار نیز عالی هستند. فقط آن را با کرم پودر مخلوط کنید. این کار برای افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند مناسب است. برای استفاده از آن روی صورت، از یک اسفنج آرایشی استفاده کنید.

هایلایترهای پودری برای افرادی دارای پوست مختلط تا چرب مناسب هستند، زیرا می توانند چربی صورت را متعادل کنند. این محصول برای افزودن درخشندگی بیشتر به صورت عالی هستند. هنگام استفاده از هایلایترهای مبتنی بر پودر، براش های آرایشی را انتخاب کنید.

استفاده ازهایلایتر مناسب برای انواع رنگ پوست

درست مانند سایر محصولات آرایشی، هایلایترهای مختلفی نیز وجود دارند که برای رنگ پوست خاصی فرموله شده اند. برای انتخاب بهترین هایلایتر برای رنگ پوست، نکات زیر را دنبال کنید.

  • افرادی که رنگ پوست روشن و گندمی دارند باید هایلایتر هایی را انتخاب کنند که دارای تناژهای رنگی مرواریدی، نقره ای یخی یا شامپاینی براق باشد.
  • افرادی که رنگ پوست متوسط، گندمی تیره ​​و سبزه روشن دارند باید هایلایترهایی را انتخاب کنند که ته رنگ طلایی، برنزی یا رنگین کمانی دارد.
  • افرادی که دارای رنگ پوست سبزه تیره هستند باید هایلایترهایی را انتخاب کنند که دارای تناژ رنگی رزگلد یا برنز باشد. این رنگ ها دارای رنگ دانه های بسیار قوی ایی هستند که می توانند روی افراد پوست تیره ظاهر و بیشتر نمایان شوند.

حالا شما بگویید با رعایت 8 نقطه صورت برای اعمال هایلایترچه قدرآرایشتان بهتر شده است؟

طرز استفاده از هایلایتر با توجه به رنگ پوست

امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا