گل و گیاه

10 گیاه زیبا برای خانه های کم نور و آپارتمان شما

امروزه با از بین رفتن حیاط های بزرگ و باغچه و همچنین گسترش آپارتمان نشینی مردم علاقه مند به استفاده از گل های سرسبز و زیبا شده‌اند تا با این امر حس تازگی و طراوت را در محیط کوچک خانه ایجاد کنند.

ولی نگهداری گیاهان در خانه های آپارتمانی کار راحتی نیست و باید نکات خاصی رعایت شود تا گیاهان سرسبزی و شادابی خود را حفظ کنند و به محیط خانه طراوت ببخشند. عوامل مختلفی مثل خاک مناسب، نور، میزان آبیاری و کود در نگهداری از گیاهان آپارتمانی نقش به سزایی دارند.

شاید برای خیلی از شما پیش آمده است که در محل کار یا منزلتان نور کافی وجود ندارد و دوست دارید که در این محیط ها گل های زیبا و گیاهان شاداب داشته باشید ولی نگران هستید که کمبود نور در این محل ها به گل ها و گیاهان آسیب وارد کند همه شما خوب می دانید که تقریبا همه گیاهان به نور نیاز دارند.‌

البته میزان وابستگی گیاهان گوناگون به نور با هم تفاوت دارند برخی از گیاهان در محیط های سایه و کم نور از مقاومت بالایی برخوردارند و می توانند زنده بمانند. در این مقاله از کار مادیو به معرفی 10 نوع از این گیاهان می پردازیم بنابراین تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

معرفی چند گیاه زیبا برای آپارتمان و خانه های کم نور

1- دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا با برگ های پهن در محیط سایه و کم نور توانایی رشد کردن و زنده ماندن را دارد ولی اگر دوست دارید این گیاه رشد خیلی زیادی داشته باشد بهتر است که گاهی آن را در معرض نور مناسب قرار دهید.

2– فیکوس

گیاه فیکوس

درست است که گیاه فیکوس در محیط های پر نور به سرعت رشد می‌کند اما این گیاه در محیط های سایه دار و در مقابل نور کم هم بسیار مقاوم می باشد و زنده می ماند.

3– بنجامین

گیاه بنجامین

بنجامین سبز یکی از گیاهانی است که در محیط های کم نور زنده می ماند. دقت کنید که گیاه بنجامین ابلق اگر در فضای کم نوری باشد حالت ابلق خود را از دست می دهد و برگهای آن به تدریج سبز می شوند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که بنجامین ابلق را در محیط های کم نور استفاده نکنید.

4– زامیفولیا

گیاه زامیفولیا

گیاه زامیفولیا در مقابل نور به خوبی رشد می کند ولی قابلیت زنده ماندن و رشد کردن در فضاهای سایه دار و کم نور را نیز دارد و برای فضاهایی که نور کم دارند گزینه بسیار مناسبی است.

5– شامادورا

نخل شامادورا یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای زندگی در فضاهای کم نور است. مقاومت گیاه شامادورا در فضاهای کم نور بسیار بالا می باشد.

6- سینگونیوم

خانواده گیاهان سینگونیوم بسیار مقاوم هستند و در محیط های کم نور می توانند زنده بمانند و شادابی خود را حفظ کنند. برای محیط های کم نور، نوع سبز گیاه سینگونیوم بسیار مناسب است.

7- برگ عبایی

برگ عبایی که به گیاه فولادی معروف است یکی از مقاوم ترین گیاهان می باشد. گیاه برگ عبایی در محیط های کم نور مقاومت بسیار زیادی دارد و می تواند به آسانی رشد کند‌.

8- سانسوریا

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا در محیط هایی که نور مناسب و غیر مستقیم داشته باشند به خوبی رشد می کند و نوع ابلق آن در معرض مستقیم نور رشد بسیار خوبی دارد؛ اما در کل می توان گفت که سانسوریا گیاهی مقاوم است که می تواند در فضاهای دارای سایه و کم نور همچنان به زندگی ادامه دهد.

9- شفلرا

شفلرا گیاه بسیار زیبایی است که در محیط های سایه دار و کم نور می تواند زنده بماند و به رشد خود ادامه دهد؛ ولی گیاه شفلرا برای اینکه رشد زیادی داشته باشد گاهی باید در معرض نور مناسب قرار بگیرد.

10- پتوس

گیاه زیبای پتوس دارای دو نوع ابلق و سبز است نوع ابلق آن بهتر است در فضا های پرنور باشد تا حالت ابلق بودن برگهای خود را حفظ کند ولی نوع سبز گیاه پتوس در محیط های کم نور و سایه دار می تواند زنده بماند و به خوبی رشد کند.

کلام آخر

در این مقاله از کارمادیو 10 نوع از گیاه زیبا برای خانه های کم نور را برای شما به همراه توضیحات ذکر کردیم حال شما را به مطالعه مطالب مرتبط با این موضوع یعنی بهترین گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوا دعوت می‌کنیم تا اطلاعات بیشتر و مفیدتری در این زمینه کسب کنید.

 

3/5 - (21 امتیاز)

نوشته های مشابه

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پری اسکندری
9 ماه قبل

ممنون از راهنمایی هایتون

زینب
9 ماه قبل

برای تصفیه هوا منزل پتوس بهترین گزینه هست

دکمه بازگشت به بالا